Recital Izabeli Kopeć z okazji 45-lecia nadania praw miejskich Markom.

MOK Marki MOK

 30 maja 2012    15:51

     27 maja w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego miał miejsce niezwykły koncert. Tego dnia Krystyna Klimecka-dyrektor MOK-przygotowała prawdziwą ucztę dla serc i dusz miłośników uniwersalnego piękna, jakie niesie za sobą obcowanie z muzyką wysokiej klasy. To miłe popołudnie należało w pełni do znakomitej solistki Izabeli Kopeć. Mistrzyni mezzosopranu lirycznego pokazała swoje możliwości wokalne w całej okazałości, oczarowując swoim "pięknym białym głosem" wszystkich gości.

Krystyna Klimecka, powitała zebraną publiczność natomiast Janusz Werczyński - Burmistrz Miasta Marki, który objął patronat nad wydarzeniem,  podzielił się refleksją na temat okazji, z jakiej przygotowano koncert, sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Marki. Otóż rok 2012 to dla miasta Marki jubileusz 45-lecia nadania praw miejskich. Z tej okazji burmistrz złożył wszystkim zebranym - w większości mieszkańcom Marek - życzenia kolejnych, pięknych jubileuszy naszego miasta. W swojej wypowiedzi nawiązał do  historii i dziejów miasta tworząc przy tym wspomnieniową atmosferę. Do  życzeń dołączyli się również radni miasta, obecni podczas koncertu - Agnieszka, Lużyńska, Paweł Pniewski oraz Marcin Piotrowski - przewodniczący Rady Miasta Marki.

Ujmująca, liryczna, łącząca w swoich wykonaniach "ton brawury przeplatanej niepokojem a zarazem łącząca się z pasją i harmonią spełnienia, w której czai się melodia tęsknoty" Izabela Kopeć zachwycała siłą głosu i starannie dobranymi gestami scenicznymi. Oczarowała słuchaczy przyjemnością płynącą z obcowania ze śpiewem operowym a wszystko to przy akompaniamencie doskonałej pianistki Ewy Pelweckiej i profesjonalnemu nagłośnieniu Dariusza Myszkinisa (firma Master).

     "Piękny głos, piękna kobieta, piękna muzyka" czy "Jesteśmy zachwyceni pięknem koncertu" - tak przeczytamy w kronice - to recenzje autentyczne podyktowane emocjami odbiorców koncertu, co jest dowodem na to, że warto "Słuchać. Poddać się. Ulegnąć. Na ułamek chwili stać się tangiem".

Brawom nie było końca, uśmiechom i gestom sympatii również, zwłaszcza, że tuż po koncercie sama solistka składała autografy na swojej najnowszej płycie pod tytułem "Show me your tango". Wspaniałe aranżacje w wykonaniu Aconcagua Quintet, nagrane w Luksemburgu to najnowsza produkcja artystki zadedykowana twórczości genialnego argentyńczyka Astora Piazzolli (1921-1992), twórcy tango nuevo. Wielbiciele nie odstępowali artystki i jeszcze przez dłuższy czas nie mogła ona opuścić sali, co było najlepszym przykładem na to, że spotkanie - "ze sztuką, mistycznym i drapieżnym światem tanga, to czysta energia miłości"- potrafi ożywczo wpływać na ludzkie emocje. Na spotkanie z kulturą na wysokim poziomie- jak podkreśliła Krystyna Klimecka -jest odpowiedni czas w każdym momencie życia, nie ma znaczenia wiek, wystarczą tylko dobre chęci i możliwości. Te pierwsze zależą wyłącznie od samego człowieka, drugie są już kwestią wyboru i poświęcenia swojego wolnego czasu. Potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że podczas kolejnego znakomitego koncertu - tym razem z okazji 45-lecia nadania praw miejskich Markom - sala Mareckiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi.

Pozostaje mi, zatem życzyć wszystkim Państwu kolejnych miłych i wartościowych wrażeń w gronie kultury i sztuki Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

Paulina Borzecka

Marecki Ośrodek Kultury

im. Tadeusza Lużyńskiego

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42
fot. 43
fot. 44
fot. 45
fot. 46
fot. 47
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry