Majówka Klubu Seniora MOK w Nadleśnictwie Drewnica.

MOK Marki MOK

 30 maja 2012    16:06

24 maja 2012 r. seniorzy z Klubu Seniora w Mareckim Ośrodku Kultury im. T. Lużyńskiego wybrali się na autokarową wycieczkę do Nadleśnictwa w miejscowości Drewnica k/ Ząbek. Na miejscu przywitała wszystkich Krystyna Klimecka-dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury, która zorganizowała wycieczkę, realizowaną przy współpracy pracowników MOK. Grupa miała do dyspozycji stoły biesiadne pod wiatą, podest do tańca, miejsce ogniskowe oraz cały teren rekreacyjny dostosowany do potrzeb (m.in. leśna ścieżka dydaktyczna). Majówka członków Klubu Seniora to wydarzenie, które niesie za sobą wiele pozytywnych emocji. Smakołyki i przysmaki wprost z kuchni naszych miłych pań obficie zapełniły stoły, panowie natomiast przyjmując rolę gospodarzy biesiady w sympatyczny sposób zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy. I tak po chwili miejsce przeznaczone do tańca zapełniło się parami, żeby po chwili ustąpić miejsca tanecznemu korowodowi a to wszystko w rytmach dźwięcznych dla ucha i skocznych biesiadnych utworów.

Czas spotkania upłynął szybko a czekały dla nas wszystkich kiełbaski z grilla. Kiełbasa, ketchup i chleb a do tego ciepła herbata, przygotowane przez Zarząd Klubu Seniora i przeróżne zapasy przywiezione ze sobą ? menu iście turystyczne smakowało wszystkim wyśmienicie. W tym miejscu warto podzielić się refleksją, którą przy różnych okazjach dzieli się Krystyna Klimecka - dyrektor MOK - "RAZEM możemy WIĘCEJ !".


To dowód na to, że my sami dla siebie nawzajem stajemy się inspiracją do działania, a nic tak pięknie nie łączy jak wspólne spotkanie z drugim człowiekiem. Dodam nawet, że  kiedy natura otacza nas i koi swoim pięknem, wymiar tej refleksji nabiera głębszego sensu.


    Po konsumpcji grono osób wybrało się na spacer leśnym duktem, po specjalnie wyznaczonej ścieżce edukacyjnej.  Natomiast część osób została zachęcona przez Paulinę Borzecką - instruktorkę MOK do wspólnego śpiewania przy ognisku. Okazało się,  że śpiewanie przy akompaniamencie gitary bardzo intensywnie integruje grupę w każdym wieku. Znalazły się nawet osoby, które próbowały improwizować na instrumencie, natomiast chórek osób dyrygowany przez jedną z seniorek wyśpiewywał wspaniałe utwory sprzed lat. To doświadczenie było jak "pozytywne spotkanie pokoleń przy wspólnym śpiewaniu szlagierów".


I tak tego popołudnia "Głęboka studzienka", "My Cyganie" czy "Czarne oczy" połączyły seniorów z Mareckiego Ośrodka Kultury w sposób dający energię do realizowania wspólnych, aktywnych przedsięwzięć, bo przecież jak powiadał Mark Twain - "Ludzie nie, dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić".


I tak pobyt w Nadleśnictwie Drewnica dobiegł końca. Odświeżeni powietrzem wprost ze środka ?zielonych płuc? naszej okolicy, uśmiechnięci i zmęczeni biesiadą na łonie natury wracaliśmy do Marek.


Chciałabym w tym miejscu przekazać prośbę seniorów, iż serdeczne podziękowania kierują oni w stronę Cecylii Cieśluk - pracownika MOK, która sumiennie pomagała w obsłudze wszystkich zebranych gości.


A na zakończenie dziękujemy gościnnemu Nadleśnictwu Drewnica za udostępnienie nam tego pięknego, zadbanego i dobrze  wyposażonego obiektu.


Paulina Borzecka


Marecki Ośrodek Kultury


im. Tadeusza Lużyńskiego


[gallery orderby="title"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry