Marki - miasto zbudowane z marzeń - wernisaż wystawy pokonkursowej

MOK Marki MOK

 31 maja 2012    14:45

Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego serdecznie zaprasza na wernisaż pokonkursowej wystawy dla dzieci i młodzieży Marki - miasto zbudowane z marzeń 45 lat praw miejskich

Patroni konkursu: Burmistrz Miasta Marki - Janusz Werczyński Przewodniczący Rady Miasta - Marcin Piotrowski 

W programie: prezentacja wystawy i jej uczestników, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów oraz spotkanie z historykiem Zbigniewem Paciorkiem autorem książki pt. "Marki - tradycja, kultura"

we wtorek, 12 czerwca 2012 o godz. 12.00 Marki, ul. Fabryczna 2, tel. 22 781 14 06

Wstęp wolny, wystawa czynna do 31 lipca 2012

Marki - miasto zbudowane z marzeń, 45 lat praw miejskich Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego po raz kolejny zorganizował konkurs mający rozbudzić wyobraźnię plastyczną dzieci i młodzieży. Tym razem młodzi ludzie mieli zmierzyć się z tematem dotyczącym naszej mareckiej przeszłości. W słowie wstępnym skierowanym do uczestników można było przeczytać między innymi: "Prosimy o prace, które będą przedstawiały marzenia mieszkańców Marek w różnych okresach historycznych. Zwróćcie uwagę, że koniec XIX wieku to jeden z najciekawszych okresów rozwoju miejscowości, a dziedzictwo tamtego okresu można oglądać do dziś - budynek MOK, kamienice, pałacyk i park Briggsów (obecnie szkoła), komin i budynki kotłowni, kościół Św. Izydora, parowóz kolejki mareckiej. Jednak ciekawa jest również rolnicza i wojenna przeszłość Marek. Wyobraźcie też sobie jak wyglądały trudne lata powojenne. Ważne są też Wasze marzenia o przyszłości miasta." Uczniowie mareckich szkół zainspirowani tematem przygotowali wiele interesujących prac, które będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej.

Komisarz wystawy: Luiza Wojciechowska-Konopka

Galeria

fot. 1
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry