Przystań Marki 2012 - relacja + podziękowania

Krzysztof Bychowski UMMarki TPM

 1 czerwca 2012    11:08

W sobotę, 26 maja 2012 r. odbył się w Markach festyn w ramach realizacji gminnego programu profilaktyki pod hasłem: "Postaw na Rodzinę" z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka oraz koncert piosenki żeglarskiej - ?PRZYSTAŃ MARKI 2012?. Organizatorami byli Urząd Miasta Marki oraz Towarzystwo Przyjaciół Marek. Podobnie jak w latach ubiegłych sceną tych wydarzeń stał się park miejski. W słoneczne przedpołudnie marecka zielona oaza zaczęła zapełniać się spragnionymi rozrywki mieszkańcami Marek. Występy na scenie rozpoczęły się kilka minut po godzinie 12 pokazami artystycznymi uczennic i uczniów mareckich szkół.

Były żywiołowe tańce uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, UKS Salto ze Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowało wspaniale wygimnastykowane ciała w fascynującym pokazie akrobatycznym, a uczniowie z 3 i 4 oraz Zespołu Szkół nr.2 postawili na śpiew i wiersze. Gdy publiczność już się trochę rozgrzała na scenę wkroczyła grupa Acro Dance i wprowadziła radosny nastrój, zaprezentowała zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyczno-taneczny. Następnie scenę wziął w posiadanie Marecki Ośrodek Kultury i zaprezentował pokaz grupy tańca nowoczesnego ATUT ? jak zawsze wspaniały i słusznie nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci z ogniska muzycznego zachwyciły wokalnym talentem, a młode baletmistrzynie z sekcji ?Mała Balerina? przeniosły nas w czarujący świat baletu. Przed nie lada wyzwaniem stanęła grupa młodych rockowych muzyków z grupy THE TRACKS, ale dali radę i wprowadzili niesamowitą atmosferę. Rockowa muzyka na dobre rozbujała marecką publiczność. Oj zdolne i utalentowane mamy dzieciaki! Ciekawie zaprezentowały się także usportowione grupy z naszego miasta- UKS Sanchin, UKS Hac Ho oraz Klub Karate. Ich pokazy zgromadziły ogromną rzeszę zainteresowanych. Myślę, że po tak wspaniałych pokazach chętnych na zajęcia nie zabraknie!

Gdy na scenie prezentowali talenty nasi milusińscy, przybyli goście mogli wybierać w nie lada atrakcjach. Czegóż to nie było ? dmuchane zjeżdżalnie, samochodziki, kucyki, basen z piłkami, trampolina, lody, gofry, wata cukrowa i pop corn, biżuteria oraz zabawki, książki i balony. Nie zabrakło także klaunów i animatorów zabawy, którzy w ramach programu ?Postaw na rodzinę? zachęcali do wspólnej zabawy dzieci i rodziców: było dużo wspaniałej zabawy, konkursów i ciekawych nagród. Dzieci mogły pomalować swoje buźki bądź otrzymać wyczarowane z balonika zwierzątko. Dorośli mogli dowiedzieć się nieco o działalności ośrodka Ortosensis dla dzieci, który działa w Makach zgodzie z hasłem samego Jana Pawła II ?Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka?.

Członkowie grupy Marki 2020 z chęcią udzielali informacji o swoim nowym projekcie ?Naprawmy to? ? dzięki stronie internetowej (www.marki.naprawmyto.pl), która z ich inicjatywy ruszyła możemy teraz łatwo i szybko zasygnalizować uszkodzenie chodnika, dziurę w ulicy, nieświecąca latarnię czy dzikie wysypisko śmieci. Było też stoisko Wodociągu Mareckiego, gdzie wyczarowano dla dzieci ciekawe i fajne konkursy. W alejkach handlowych nie zabrakło stoisk choćby Alior Banku, salonu urody ?Więcej niż SPA? czy szkoły średniej z Zielonki - Edukator. Na wspaniałą karkówkę czy kiełbaskę z grilla i inne przysmaki można było wstąpić do rozstawionego ogródka gastronomicznego.

Po godzinie 13 na teren parku zaczęli wjeżdżać uczestnicy IX Mareckiej Majówki Rowerowej, a przed godziną 14 na scenie pojawił się burmistrz z wspaniałym rowerem, który był główną nagrodą losowaną pomiędzy wszystkich uczestników rajdu, szczęśliwą posiadaczką roweru została Marta Okrasa. Gratulujemy!

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy imprezy, czyli Urząd Miasta Marki oraz Towarzystwo Przyjaciół Marek, zadbali o dobrą muzykę. Od godziny 16 w Markach można było poczuć powiew morza?.scenę przejęły bluesowe i szantowe gwiazdy.

Na podbój mareckich serc ruszyła jako pierwsza grupa ?BLUES DRIVERS?. Każdy koncert grupy to energia, żywiołowość i profesjonalizm. Muzycy jak zawsze zachwycili a ich występ był doskonałym wstępem do ?żeglarskiej? części koncertu.

O 17.30 na scenę wypłynęła znana mareckiej publiczności grupa ?Z DALA OD ZGIEŁKU? i mimo obietnicy narobiła zgiełku. Cóż czego można spodziewać się po grupie która na ?fejsie? pisze o sobie ?Gramy muzykę żeglarską, folkową, zabarwioną rockiem, często w niecodziennych i zaskakujących aranżacjach. Nasz styl określiliśmy jako "marynistyczno-turystyczny eklektyzm psychodeliczny z lekkim zabarwieniem poetycko-rockowym". Wiadomo ? doskonałej zabawy i świetnej muzyki. Zgiełki jak zawsze nie zawiodły.

O 19 na scenę wkroczyło EKT GDYNIA i się zaczęło?. Tańce i zabawa pod sceną a ze sceny szanty płynęły wartkim strumieniem w eter. EKT Gdynia to zespół nagradzany na wszystkich liczących się festiwalach w Polsce. Swoją przygodę z muzyką zaczynali od piosenki turystycznej (od której do końca nie odeszli do dziś), by potem mocniej zaistnieć na scenie muzycznej, a z biegiem czasu ugruntować swoją pozycję w nurcie piosenki morskiej i żeglarskiej. Mimo, że rozbawiona publiczność żądała bisów, aby móc dalej świetnie się bawić muzycy dali za wygraną, gdy głos stracił wokalista. To się nazywa dać z siebie wszystko!

Po godzinie 21 ?Przystań 2012? dobiła do brzegu i już tradycyjnie zakończyła się bajecznie kolorowymi fajerwerkami.

Cała impreza nie mogłaby się oczywiście odbyć bez wielkiego wsparcia mareckich przedsiębiorców, darczyńców oraz całego sztabu ludzi, którzy ofiarnie pomagali przy jej organizacji ? do nich wszystkich organizatorzy kierują swoje najgorętsze podziękowania. Za pomoc w promowaniu koncertu wielkie podziękowania należą się także patronom medialnym którymi byli: Radio FaMa, Ekspres Marecki, Kurier Marecki oraz portal społeczności Marek marki.net.pl.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania pikniku, szczególne podziękowania dla naszych sponsorów: 36studio.pl, Activenet, BiznesMarki.pl, D4N, Europol ? Piekarnia Szwajcarska, Ubezpieczenia - Ewa Rosa, Graf Marina Catering, Księgarnia Gramar, Meditrans, PHU Iwaniuk, Przedszkole Smerfy, Straż Pożarna z Zielonki, SushiSam, Toyota Marki, Więcej Niż SPA, Wodociąg Marecki.

Dziękując wszystkim za wspólną zabawę mamy nadzieję, że również w przyszłym roku Przystań Marki stanie się doskonałą okazją do wspólnego i rodzinnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Uśmiechnięte buzie naszych milusińskich na zdjęciach to najlepsza rekomendacja dla kolejnej Przystani.

Ada Gajek


 


Podziękowania


Szanty, czyli ?Przystań Marki 2012? już za nami. Po raz szósty mogliśmy się bawić w parku, oglądając występy mareckich dzieci i młodzieży, słuchając muzyki bluesowej, oraz żeglarskiej jednych z najlepszych grup szantowych w Polsce. Początek dnia był poświęcony rodzinie: piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Marki organizowany pod hasłem "POSTAW NA RODZINĘ". Było wiele atrakcji, rodzinnych konkursów, nagród? sama dziecięca rokosz, dla naszych mareckich milusińskich

Impreza nie mogłaby się odbyć bez ogromnego wsparcia szeregu instytucji, firm oraz osób o wielkim sercu.

W tym miejscu chciałybyśmy podziękować wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom z mareckich placówek: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz MOK-u,wszyscy przygotowali fantastyczne występy!

Dziękujemy Uczniowskim Klubom Sportowym: UKS Sanchin, UKS Salto, Karate Klub Wesoła sekcja Marki, UKS Wietnamskie Sztuki Walki HAC HO za wspaniałe pokazy sztuk walki.

Dziekujemy Grupie The Tracks, która choć kryje sie pod róźnymi nazwami, cieszy nasze ucho ? życzymy Wam szczęścia w drodze do kariery!

Dziękujemy PiekarniSzwajcarskiej a w szczególności Dyrektorowi Robertowi Śliwowskiemuza wszelkie słodkości i przysmaki dla występująch dzieci i młodzieży.

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina za pomoc przy zabezpieczeniu imprezy.

Dziękujemy firmie MEDITRANS za zabezpieczenie medyczne imprezy. Ogrome dzięki szczególnie, że nie pierwszy raz, Marki mogły na Was liczyć.

Szczególne podziękowania dla mareckiej Policji. Miła ekipa, na której zawsze można polegać. Z Wami było bezpiecznie!

Ogromne podziękowania dla wszystkich firm - darczyńców: Toyota Marki, Wodociąg Marecki, Niepubliczne Przedszkole Smerfy, Więcej niż SPA, Graf Marina, P.H.U. Iwaniuk, PKO S.A., Mir-Bud bis,36Studio, Ubezpieczenia - Ewa Rosa, Gramar - księgarnia szkolna, - za wsparcie finansowe, nagrody na konkursy, pomoc w organizacji imprezy oraz otwarte serca dla naszej inicjatywy. Bez Państwa nie mielibyśmy możliwości zorganizowania tak wspaniałego festynu.

Dziękujemy Urzędowi Miasta Marki, a w szczególności Panu Henrykowi Szczurowskiemu i jego ekipie za ogromną pomoc w parku. Pani Ewie Motyczyńskiej za gotowość współdziałania, Emili Sandomierz oraz Piotrowi Matusiakowi,a w szczególności Burmistrzowi Januszowi Werczyńskiemu.

Dziekuję członkom TPM oraz przyjaciołom: Adzie Gajek, Robertowi Bacy, Krzysztofowi Bychowskiemu, Jarkowi Jaździkowi, Edycie Floras, Piortowi Wróblowi, Danucie Święczkowkiej, którzy przez kilka miesięcy pracowali, aby ten dzień był tak szczególny.

Składamy gorące podziękowania wszystkim osobom, których nie wymieniliśmy, a które pomagały w przygotowaniach i samej imprezie.

Jeszcze raz gorąco wszystkim dziękujemy,

Prezes TPM
Maria Krzyżanowska

Galeria

fot. 1
fot. 2
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry