Nowy Rok, nowe sukcesy!

28 stycznia 2006    01:09

Zawodnicy UKS ?Struga? znakomicie zainaugurowali rywalizację sportową w nowym roku zajmując dwie pierwsze lokaty w Otwartych Mistrzostwach woj. warmińsko - mazurskiego w warcabach klasycznych!

Zawody odbyły się 15.01.2005 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Fromborku. Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 15 min. na zawodnika na rozegranie partii. Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch kategoriach ? w pierwszej rywalizowała młodzież do lat 16, w drugiej starsi. W sumie w zawodach udział wzięło 27 warcabistek i warcabistów.

Nasz klub reprezentowała jedna zawodniczka i dwóch zawodników. Cała trójka spisała się doskonale zajmując pierwsze, drugie i ósme miejsce w turnieju (w kategorii powyżej 16 lat)! Zwyciężył zdecydowanie Michał Janicki wyprzedzając Marcina Grzesiaka. Na ósmej pozycji turniej zakończyła Grażyna Zajączkowska.

Warto skonstatować, iż w mistrzostwach udział wzięło wielu znanych i utytułowanych zawodników na czele z całą trójką medalistów ostatnich Mistrzostw Polski.

Należy też explicite podkreślić, iż w ubiegłorocznym turnieju we Fromborku również zwyciężył Michał Janicki. Oby nasi warcabiści także w kolejnych turniejach osiągnęli takie sukcesy jak w minionym roku!