XXIV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych

Michał Suchecki UKSStruga

 28 stycznia 2006    01:10

Zawodnicy UKS ze swoim treneremJedna z najważniejszych imprez warcabowych w naszym kraju - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych odbyły się w tym roku po raz dwudziesty czwarty. Od blisko ćwierć wieku najlepsi warcabiści z całej Polski przybywają na 4-ro dniowe zimowe zmagania, bo od nich zależy choćby to ? kto wejdzie w skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy i Świata.

Tradycją stał się udział zawodników UKS ?Struga?. Tym razem nasz klub reprezentowali trzej orlicy: Piotr Nagraba, Karol Metelski i Krzysztof Banaszek, który na zawody tej rangi pojechał pierwszy raz. Chłopcy dzielnie przebrnęli przez 9 rund, walcząc z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami. Ostatecznie najlepiej wypadł Piotruś (9 miejsce), a Krzyś i Karol uzyskali kolejne 17 i 18 lokaty. Nie były to z pewnością miejsca, o jakich marzyli, ale ... by marzenia mogły się spełnić, konieczne jest jeszcze wielogodzinne ćwiczenie umysłu przy warcabnicy. Miejmy nadzieję, że nasi chłopcy doczekają się w przyszłości miejsc medalowych.

Wśród zwycięzców w młodszych kategoriach większość zawodników to uczniowie szkół niepublicznych, w których warcaby stanowią przedmiot obowiązkowy. Uczniowie ćwiczą grę w warcaby pod okiem instruktora 4 godziny tygodniowo. Jeśli połączy się pracę z talentem zawodnika ? efekty są zaskakujące. Największym odkryciem ostatnich lat jest 10-cio letni Oskar Budis, uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bielawie, podopieczny trenera Stanisława Urbanka, który kolejno na zawodach zdobywa czołowe lokaty, w Mińsku Mazowieckim oczywiście był pierwszy. Ma już na swoim koncie Mistrzostwo Europy i śmiało konkuruje z zawodnikami w starszych kategoriach. Ciekawe jak Oskar i nasi zawodnicy poradzą sobie na Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych, które odbędą się w Markach 11 marca 2006 roku.

Elżbieta Suchecka

 

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry