Reprezentant UKS STRUGA na Olimpiadzie w Pekinie

Michał Suchecki UKSStruga

 8 listopada 2008    00:27

W dniach 3-18 października 2008 w Pekinie odbyła się pierwsza Olimpiada Sportów UmysłowychWprawdzie nie była to jeszcze ta prawdziwa Olimpiada, odbywająca się co cztery lata, ale również nie był to taki sobie normalny turniej. Impreza ta jest organizowana zgodnie z prawidłami przyjętymi przez ruch olimpijski i jest pierwszym widocznym krokiem na drodze do wprowadzenia sportów umysłowych do dyscyplin olimpijskich. Być może już w 2012 roku, na kolejnej Olimpiadzie letniej pojawią się szachy, brydż, Go i warcaby, bowiem te cztery dyscypliny założyły IMSA (International Mind Sports Association), zrzeszającą największe i najbardziej popularne na świecie gry umysłowe.

W ramach Olimpiady rozegrano 5 turniejów warcabowych: warcaby 100-polowe - kobiety i mężczyźni, warcaby 64-polowe - kobiety i mężczyźni oraz czekersy. Wszystkie turnieje cieszyły się bardzo dużą frekwencją, zwłaszcza wśród najlepszych zawodników na świecie.

Polacy wypadli na miarę swoich możliwości, zarówno w warcabach 64-polowych, jak i 100-polowych. Pamiętajmy bowiem, że jesteśmy tylko amatorami i hobbystami, którym przyszło rywalizować z prawdziwymi zawodowcami. Jedynym reprezentantem naszego klubu był aktualny wicemistrz Polski Marcin Grzesiak startujący w turnieju warcabów 64-polowych, który zdobywając 6 punktów w 7 rundach zajął 40 miejsce na 54 startujących.

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry