Dorzuć się do puszki WOŚP

UKS Struga na meczu międzypaństwowym we Francji

Michał Suchecki UKSStruga

 8 listopada 2008    01:03

Na przełomie października i listopada br. zawodnicy UKS Struga mieli okazję uczestniczyć w dwóch wydarzeniach w warcabach 100-polowych we Francji - towarzyskim meczu międzypaństwowym Francja-Polska oraz otwartym turnieju w grze błyskawicznej.

W wyniku inicjatywy Francuskiej Federacji Warcabowej w dniach 30-31.10.2008 w Lille odbył się mecz między młodymi (do 13 lat) warcabistami z Francji i Polski. Nadzieje francuskich warcabów - Kévin Machtelinck, Brice Taillandier, Sophie Hasson, Sacha Beleish, Marc Hasson, Anthony Alavoine oraz Youval Ouaknine zmierzyły się z zawodnikami UKS Struga: Bogdanem Bańkowskim, Martą Bańkowską, Anną Jarzębską, Karolem Metelskim, Arturem Moczulskim, Piotrem Nagrabą i Aleksandrem Werelich. W ramach meczu rozegrano 14 rund (każdy Polak grał z każdym Francuzem dwukrotnie).
Niestety, ogromna gościnność gospodarzy znikała przy planszy i Francuzi mecz wygrali wyraźnie. Lepiej zaprezentowali się starsi zawodnicy UKS Struga w rozgrywanym równolegle turnieju, w którym mierzyli się z medalistami młodzieżowych Mistrzostw Francji oraz dwoma mistrzami z Kamerunu. Edyta Suchecka zakończyła zawody na 6 miejscu, zaś Paweł Suchecki musiał uznać wyższość tylko afrykańskich faworytów turnieju.

Po dniu odpoczynku od planszy przeznaczonym na poznawanie kultury francuskiej i integrację młodzieży obu krajów, zawodnicy przystąpili do rywalizacji w organizowanym już po raz 13 otwartym turnieju w grze błyskawicznej "Blitz de Wattrelos". Tym razem młodzi warcabiści UKS Struga spisali się bardzo dobrze i czwórka z nich wywalczyła puchary. W swoich kategoriach drugie miejsca zajęli Karol Metelski i Piotr Nagraba, a trzecie Anna Jarzębska i Artur Moczulski. Zwycięzcą turnieju głównego został sklasyfikowany na 14 miejscu na światowej liście rankingowej reprezentant Francji Flaubert Ndonzi.

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry