II Dzień Rodziny już za nami!

Katarzyna Perzanowska OtwarteSerce

 11 czerwca 2012    11:32

W niedzielę 10 czerwca br. odbył się przy Parafii NMP Matki Kościoła w Markach Dzień Rodziny. Jest to impreza cykliczna współorganizowana już po raz drugi przez Fundację Otwarte Serce i Akcję Katolicką z Marek. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Marki.

Festyn rozpoczęła celebracja Mszy Świętej o godz. 11.00. Następnie uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w części artystyczno-sportowej. Uroczystego otwarcia drugiej części Dnia Rodziny dokonali Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Proboszcz Parafii NMP Matki Kościoła ks. Dariusz Gugała oraz radna Powiatu Wołomińskiego Sylwia Matusiak, która odczytała list Starosty Piotra Uścińskiego. W swoich wystąpieniach wszyscy podkreślali znaczenie rodziny jako istotnej wartości w życiu człowieka, jak również konieczność pielęgnowania i wzmacniania więzi rodzinnych.
Pierwszy na scenie wystąpił zespół "Love Story" (http://www.lstory.pl/), który prezentował utwory z płyty "Talitha Kum".Zespół Love Story podczas występu

Następnie pojawili się wychowankowie Młodzieżowego Klubu Socjoterapeutycznego "Otwarte Serce" z Marek. Młodzież zaśpiewała m.in. hymn Fundacji Otwarte Serce. Znaczącym wydarzeniem była także prezentacja zespołu "Open Heart", który tworzy młodzież z naszego klubu.Wychowankowie Młodzieżowego Klubu Socjoterapeutycznego "Otwarte Serce"

Na naszej scenie prezentowała się także grupa taneczna "Atut" oraz zespół Gospel Band.

Podczas festynu organizowano konkursy sportowe. W ramach projektu "Rodzinnie na sportowo" współfinansowanego przez Powiat Wołomiński rodziny mogły wziąć udział w konkursach m.in. rzutu do celu czy związanych z piłką nożną. Wszyscy byli nagradzani słodyczami zakupionymi ze środków Powiatu Wołomińskiego. Nasi goście brali udział także w rodzinnych konkursach gry w popularnego "Chińczyka" czy też warcab. Nagrody dla uczestników sfinansował Urząd Miasta Marki.Ideą Dnia Rodziny jest promowanie wartości rodziny i tworzenie okazji dla wspólnego, rodzinnego spędzania czasu wolnego. Festyn był zatem doskonałą okazją do zaprezentowania kampanii "Postaw na rodzinę". Kampania realizowana jest przez Urząd Miasta Marki jako element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W trakcie festynu zbierano fundusze na działalność prowadzonego przez Fundację Otwarte Serce - Młodzieżowego Klubu Socjoterapeutycznego "Otwarte Serce" z Marek. Do zbiórki dołączyli się lokalni przedsiębiorcy, którzy ofiarowali swoje usługi wykorzystane jako nagrody w loterii fantowej. Wspomogli nas m.in.:

1. Pizzeria Rucola, ul. Ząbkowska 21d, Marki, www.pizzeriarucola.pl.

2. Maya.Nets Studio Wideofilmowanie Roman Majewski, Marki, http://www.maya.nets.pl.

3. Gabinet kosmetyczny Angel, ul. Jutrzenki 5, Marki, http://www.angel-kosmetyka.pl/kontakt.html.

4. Edukacyjno-Terapeutyczne Centrum Rozwoju i Rehabilitacji "Ortosensis", ul. Okólna 43, Marki, http://www.ortosensis.pl.

5. MARKDENT STOMATOLOGIA, ul. Piłsudskiego 176, Marki.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólne, rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia!

Katarzyna Perzanowska

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry