Na poczcie ma być lepiej

Antoni Widomski UMMarki

 3 marca 2006    15:08

W związku ze skargami mieszkańców naszego miasta na funkcjonowanie placówki pocztowej przy ul. Sportowej 1, Rada Miasta wystąpiła do Centrum Usług Pocztowych Warszawa Wschód z prośbą o przeanalizowanie funkcjonowania tej placówki pocztowej.
Równocześnie Rada Miasta stwierdziła, że w związku z dynamicznym rozwojem naszego miasta, dotychczasowa organizacja usług pocztowych jest niewystarczająca i nie zaspokaja potrzeb i oczekiwań mieszkańców w tym zakresie.
W dniu 1 marca br. do Rady Miasta Marki wpłynęło pismo z dyrekcji Oddziału Rejonowego Poczty Polskiej, zawierające stanowisko w sprawie wystąpienia Rady Miasta Marki.
W piśmie tym zawarta jest informacja o przewidywanym uruchomieniu czwartego stanowiska uniwersalnego do bezpośredniej obsługi, co powinno skrócić czas oczekiwania w kolejce.
Nie przewiduje się natomiast zwiększenia ilości miejsc siedzących dla klientów, tłumacząc to brakiem takiej możliwości.
Dyrektor Oddziału Rejonowego - Rafał Szymański - stwierdził ponadto, że jest to pierwszy zgłoszony sygnał dotyczący pracy tej placówki, w związku z czym kierownictwo zobowiązano do właściwej organizacji pracy urzędu związanej z bezpośrednią obsługą klientów.
Natomiast ilość placówek pocztowych w Markach, odpowiada warunkom rozporządzenia ministra infrastruktury w którym stwierdza się, że w miastach, jedna placówka powinna przypadać średnio na 7 000 mieszkańców.

(informacja - Antoni Widomski)

Galeria

zdjecie

Antoni Widomski

Współpracuje z portalem od 2004 roku

www.historia.marki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry