Ogólnopolski Ruch Ochrony Interesów Lokatorów- informacja o działalności oddziału w Markach

Rafał Redeł

 3 marca 2006    12:13

Ogólnopolski Ruch Ochrony Interesów Lokatorów Oddział w Markach istnieje w naszym mieście od 2000 roku. Choć początkowa działalność tej organizacji opierała się na potrzebach niesienia pomocy lokatorom kamienic sukc. K. Whiteheada to zgodnie z duchem potrzeb, obecnie zajmujemy się wszystkimi sprawami, jakie nurtują mieszkańców Marek.
Działacze Stowarzyszenia kierują się słowami Ojca św. Jana Pawła II: ? Angażowanie się jest skuteczniejsze od czczego stawiania żądań?. Najbardziej aktywnymi działaczami są: Prezes Stowarzyszenia pani dr Jolanta Kur oraz jej członkowie kol. kol. Teodozja Kowalska i Jan Orłowski. Potrzeby mieszkańców są przeogromne zaczynając od ochrony warunków zamieszkiwania w Markach przy braku podstawowej infrastruktury komunalnej do ochrony środowiska naturalnego. Najważniejsze sprawy, jakie w swojej 5 ? letniej działalności podejmowało Stowarzyszenie, można określić w tematach:
a. Godne warunki mieszkaniowe
b. Doprowadzenia wody do lokali mieszkalnych, kamienic,
c. Dążenie do realizacji wybudowania ulicznej kanalizacji burzowej,
d. Dążenie do realizacji wybudowania kanalizacji ściekowej w mieście,
e. Godna komunikacja z miastem powiatowym, jaki i ze stolicą,
f. Ochrona mieszkańców przed zagrożeniem wynikającym z wprowadzenia ruchu tranzytowego na drogę krajową, K-8, która przebiega środkiem miasta.

Są to tylko podstawowe tematy i choć wiele spraw z wielkim trudem próbujemy w imieniu mieszkańców miasta Marki załatwić. Jesteśmy przekonani, że w dużej mierze skuteczność naszej działalności jest zależna od zaangażowania się wszystkich mieszkańców Marek, dlatego zapraszamy do współpracy

OROIL Oddział Marki
PREZES dr Jolanta Kur

telefon kontaktowy 022 781-22-99

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry