UKS Struga triumfuje w Pucharze Polski

Michał Suchecki UKSStruga

 3 lipca 2012    22:51

Przez 3 dni o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w warcabach 100-polowych walczyły nad morzem najlepsze drużyny z całego kraju.

UKS Struga reprezentowali w Dąbkach najlepsi zawodnicy w 3 kategoriach:
1) Orlicy (do lat 10-ciu)
Jakub Broma
Ludwika Moczulska
Tomasz Wojciechowski

2) Młodziczki (do lat 13-stu)
Marta Bańkowska
Karolina Sobolewska

3) Młodzicy (do lat 13-stu)
Martin Banaszek
Bogdan Bańkowski
Ida Zając

Bezkonkurencyjne okazały się Karolina i Marta, które od początku były faworytkami. Dziewczyny obroniły mistrzowski tytuł z zeszłego roku wygrywając cały turniej. Marta i Karolina należą do ścisłej czołówki zawodniczek i już wiele razy można było przeczytać o ich licznych sukcesach.

Drużyna Orlików również świetnie wypadła, plasując się na III miejscu i zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski. Kapitan drużyny Jakub Broma nie przegrał na zawodach ani jednej partii (na 7 rund miał 6 wygranych i 1 remis). Również Ludwika, która pierwszy raz grała przeciwko chłopcom, świetnie sobie radziła zdobywając cenne punkty dla drużyny. Debiutujący Tomasz Wojciechowski dopiero pierwszy raz uczestniczył w zawodach tej rangi i z partii na partię radził sobie coraz lepiej.

Nasza 3-cia drużyna (Bogdan, Martin i Ida) wypadła nieco słabiej, ale można powiedzieć, że są debiutantami w swojej kategorii. Zarówno Martin jak i Ida dopiero pierwszy rok grają w kategorii Młodzików, mimo to dzielnie stawiali czoła swoim starszym kolegom. Kapitan drużyny Bogdan Bańkowski, który w tym roku już zdobył mistrzowskie medale, wiele razy zaskoczył przeciwników, tocząc naprawdę zacięte pojedynki.

W Dąbkach tradycyjnie spotkaliśmy się z ogromną gościnnością gospodarzy, którzy zadbali by nikomu nic nie brakowało. Piękne słońce zachęcało do wypoczynku na plaży i mimo, że wolnego
czasu było naprawdę bardzo mało, niektórzy osobiście sprawdzili, że woda była zimniejsza niż w zeszłym roku!

Mimo, że podróż do Dąbek jest długa i mecząca (2 przesiadki), zawsze chętnie tam wracamy, zawsze milo spędzamy tam czas, spotykamy naszych ?warcabowych" znajomych z całej Polski.

Nasz wyjazd (tak jak wiele innych) odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Marki. Cieszymy się że mogliśmy godnie reprezentować nasze miasto na ogólnopolskich zawodach. Sukcesy naszych zawodników bardzo cieszą nie tylko trenerów i rodziców, ale też wielu sympatyków naszego klubu.
Naszym MISTRZOM serdecznie GRATULUJEMY !!!

Joanna Broma

[gallery link="file" orderby="title"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry