Zakończenie zajęć w Klubiku "Miś" w PRZEDSZKOLANDII w MOK.

MOK Marki MOK

 4 lipca 2012    12:55

Uroczyste zakończenie roku w "PRZEDSZKOLANDII" Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego miało miejsce 27 czerwca 2012 roku. Tego dnia dzieci oraz ich rodzice zostali zaproszeni na uroczystość, którą uświetnił spektakl w wykonaniu dzieci z drugiego oddziału przedszkolnego Przedszkola Miejskiego nr 2 w Markach. Inscenizację słowno - muzyczną pod tytułem "Pinokio" opracowali pedagodzy przedszkolni przy współpracy z pracownikami oraz rodzicami i opiekunami dzieci występujących w przedstawieniu. Na uroczystość do "PRZEDSZKOLANDII" przybyła również Barbara Jóśko - dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2. Wszystkich zgromadzonych gości przywitała serdecznie Krystyna Klimecka - dyrektor MOK, podkreślając miłą współpracę instytucji na rzecz wspólnego "tworzenia i wychowywania", szczególnie w tak bardzo uroczystym dniu jak ten, kiedy podsumowujemy całoroczną pracę najmłodszych uczestników zajęć Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

"PRZEDSZKOLANDIA" to autorski projekt MOK, to m.in. Klubik "Miś" - zajęcia dydaktyczne, opiekuńczo-wychowawcze, i integracyjne, dla dzieci w wieku 3-4 lat. Spotkania "PRZEDSZKOLANDII" to zajęcia prowadzone trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) w dwóch grupach (I grupa - 3 latki w godz. 9.00-12.00, II grupa - 4 latki w godz. 12.30-15.30) ze scenariuszem z wykorzystaniem różnych metod i form (min. z elementami pedagogiki zabawy, dramy) przygotowywanym przez dyplomowanych pedagogów posiadających odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia tego typu zajęć. Spotkania każdej grupy trwają trzy godziny i mają swój ustalony rytm. Odbywają się w stosownie przygotowanej i wyposażonej sali, gdzie na dzieci czekają zabawki edukacyjne oraz pomoce dydaktyczne (chusty i tunele animacyjne, woreczki, instrumenty, pacynki itp.). Myślą przewodnią Klubiku "Miś" w "PRZEDSZKOLANDII" jest "nauka przez zabawę". To właśnie poprzez zabawę wychowawcy starają się stwarzać sytuacje sprzyjające zdobywaniu wiedzy oraz rozwojowi emocjonalnemu i społecznemu, zaspokajają ciekawość poznawczą dzieci oraz rozwijają i doskonalą ich czynności samoobsługowe. Nie mniej ważna jest spontaniczna zabawa przedszkolaków, na którą nie braknie czasu podczas zajęć, która daje możliwość wszechstronnego rozwoju. Podczas zajęć (codzienne zajęcia dydaktyczne, rytmika, język angielski itp.) staramy się stworzyć możliwie jak najwięcej sytuacji wychowawczych i poznawczych, w których dziecko nabywa konkretne umiejętności adaptacyjne. W roku k.o. 2011/2012 w zajęciach "PRZEDSZKOLANDII" uczestniczyło 50 dzieci.

Po spektaklu nastąpił moment , w którym dzieci uczestniczące w zajęciach wystąpiły przed publicznością prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Przedstawiły piosenki oraz gry i zabawy, w jakich uczestniczyły podczas rytmiki, które to zajęcia są jednym z elementów realizowanego z dziećmi programu. Mimo tremy dzieci świetnie poradziły sobie z występem, po czym nastąpił moment wręczenia na pamiątkę dyplomów oraz książek.

Następnie Krystyna Klimecka - dyrektor MOK w tonie serdecznego przesłania zwróciła się do pedagogów Edyty Czyżkowskiej i Pauliny Borzeckiej oraz osób współpracujących Wioletty Białek oraz Anny Skrzypek z podziękowaniem za zaangażowanie oraz bardzo dobrą współpracę. Szczególnie pochwaliła ogromną troskę i wkład pracy pedagogów w indywidualizację zadań dydaktycznych i wychowawczych. Na koniec spotkania miało miejsce bardzo wzruszające podziękowanie skierowane od pedagogów oraz rodziców dzieci w kierunku Krystyny Klimeckiej - dyrektor MOK, która z ogromnym sercem, starannością oraz nakładem ogromnego zaangażowania stwarza warunki do inspirującej i pięknej pracy wychowawczej.

Po całym roku wytężonej pracy dzieciom należą się wakacje. Niektóre z nich wrócą do nas od września, do grup dołączą nowe a niektóre - z naszych dzielnych przedszkolaków przekroczą zupełnie nowy, ciekawy i fascynujący etap swojej edukacji - przekroczą próg szkoły.  Trzymamy kciuki a tymczasem życzymy słonecznych wakacji!!!

Paulina Borzecka

Marecki Ośrodek Kultury

im. T. Lużyńskiego

Galeria

zdjecie: 42469
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry