Zakończenie zajęć "KOLOR I RUCH" w MOK.

MOK Marki MOK

 4 lipca 2012    13:05

26 czerwca 2012 roku w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego to dzień, kiedy w sali plastycznej MOK zapanował "kolor i ruch" a to wszystko za inicjatywą Krystyny Klimeckiej - dyrektor MOK, która zaproponowała plastykom oraz pedagogom nieco inną formę zakończenia zajęć plastycznych, tj. zorganizowania warsztatu pt. "Rodzinny kolaż" dla dzieci i rodziców, w których uczestniczyły dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zajęcia "KOLOR I RUCH" prowadzone w MOK mają na celu zainteresowanie dzieci elementami sztuk plastycznych poprzez połączenie nauki z zabawą zgodnie z myślą "bawiąc uczyć". Dzieci podczas całego roku poznawały różne techniki, którymi posługują się artyści podczas swojej codziennej pracy oczywiście z uwagą na dobranie stopnia trudności oraz zwracając uwagę na stopień przygotowania plastycznego dzieci. Spotkania prowadzone były według scenariusza, ułożonego w taki sposób, ze każde spotkanie miało swój temat przewodni i wokół niego opracowywano zabawy, ćwiczenia z zakresu terapii przez sztukę oraz przygotowywano wspólnie z dziećmi prace plastyczne, które zabierały ze sobą do domu. "Kolorowe" spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci oraz rodziców. W zajęciach w roku k.o. 2011/2012 uczestniczyła grupa 19 dzieci. Prowadziła je instruktorka Edyta Czyżkowska. Podczas warsztatu wspierały ją Luiza Wojciechowska - Konopka, Agata Gruber oraz Paulina Borzecka.

I właśnie, dlatego, żeby wspólnie zaznaczyć zakończenie roku oraz przywitać się z wakacjami przygotowano warsztat rodzinny pod tytułem "Rodzinny kolaż". Każde z dzieci zostało zaproszone na spotkanie razem z rodzicami, dziadkami bądź opiekunami. Każda z rodzinek miała przynieść ze sobą fotografię rodzinną. Na miejscu czekały na wszystkich przygotowane stoliki warsztatowe pełne kolorowych papierów, farb, kredek, klejów, wycinanek, wstążeczek piórek itp. Z przygotowanych materiałów rodzinka miała za zadanie przygotować obrazek w technice kolażu (połączenie różnych technik plastycznych), który następnie trzeba było oprawić w anty ramę i umieścić na wystawie. Taki pomysł znakomicie pobudził wyobraźnię dzieci oraz rodziców i juz po kilkudziesięciu minutach spod rąk dzieci w artystycznym "RUCHliwym rozgardiaszu" zaczęły wypływać "KOLORowe kolaże", które prezentowali autorzy. Wtedy przyszedł czas na profesjonalny komentarz, którego z wielką przyjemnością dokonała Hanna Klimecka, osoba o znakomitym wyczuciu artystycznym, na co dzień grafik komputerowy w MOK oraz ciocia dwóch miłych i sympatycznych chłopców, uczestników zajęć.

Po prezentacji - dla większości autorów prac w pierwszej galerii "KOLORU I RUCHU" - nastąpił uroczysty moment wręczenia dzieciom dyplomów oraz książek z wyrazami uznania dla ich plastycznych zmagań w ciągu całego roku. Pozostał jeszcze czas na wykonanie pamiątkowych fotografii, wpisów do kroniki oraz na słodki poczęstunek. Wszystkim "małym artystom" życzymy kolorowych wakacji, a na zajęcia zapraszamy juz we wrześniu.

Paulin Borzecka

Marecki Ośrodek Kultury

im. T. Lużyńskiego

 

Galeria

zdjecie: 42505
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry