Koncert Studia Piosenki Młodzieżowej na zakończenie zajęć artystycznych w MOK.

MOK Marki MOK

 4 lipca 2012    13:27

27 czerwca w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbyło się uroczyste zakończenie zajęć artystycznych - Studia Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, prowadzonego przez artystów muzyków Dorotę Czajkowską i Waldemara Wąsika oraz Zajęć Plastycznych dla Dzieci w wieku 7-12 lat prowadzonych przez artystę plastyka Luizę Wojciechowską-Konopkę. W programie znalazł się koncert Studia Piosenki oraz otwarcie wystawy prac dzieci - uczestników zajęć. Spotkanie w dużej sali otworzyła Dyrektor MOK Krystyna Klimecka, która podziękowała za wspólnie spędzony rok kulturalno-oświatowy zebranym dzieciom, ich rodzicom oraz instruktorom. Wyraziła radość i uznanie, że tak liczna grupa ukończyła ten rok zajęć artystycznych. Koncert studia piosenki pozwolił zaprezentować umiejętności wokalne całej jedenastoosobowej grupie uczestników, którzy prezentowali wykonania chóralne i solo. Prowadząca, Dorota Czajkowska podkreśliła, że brali oni udział w licznych konkursach i przeglądach, gdzie odnieśli wiele sukcesów - nagród i wyróżnień. Piosenkom grupowym towarzyszyły ciekawe elementy choreograficzne i scenograficzne - na przykład przy utworze "Parasolki" cała grupa ubrana w płaszcze przeciwdeszczowe, tańczyła trzymając parasolki. Na fortepianie akompaniował Waldemar Wąsik. Potem nastąpiła miła chwila wręczenia nagród książkowych i dyplomów zarówno grupie wokalnej, jak i plastycznej. Dyrektor MOK Krystyna Klimecka wraz z Dorota Czajkowską i potem Luizą Wojciechowską-Konopką dopełniły tego miłego obowiązku, dziękując jednocześnie wszystkim uczestnikom i wymieniając ich zalety oraz osiągnięcia. Dyplomy, nagrody książkowe oraz wyrazy uznania i podziękowanie za piękną, całoroczną pracę otrzymali również instruktorzy prowadzący zajęcia z dziećmi. Kolejne punkty programu - otwarcie wystawy prac uczestników zajęć plastycznych i słodki poczęstunek - nastąpiły w sali plastycznej na dole. Luiza Wojciechowska-Konopka omówiła wystawę i prace dzieci. A dyrektor MOK Krystyna Klimecka dodała kilka ciepłych słów i przedstawiła artystę plastyka Agatę Gruber, która poprowadzi te zajęcia w przyszłym roku k.o. - zapisy od 20 sierpnia 2012. Zapraszamy!

Luiza Wojciechowska - Konopka

Marecki Ośrodek Kultury

im. T. Lużyńskiego

Galeria

zdjecie: 42554
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry