Oddaj krew - pomóż Radkowi!

Marcin Brzeziński

 23 lipca 2012    23:32

Jeden z mieszkańców Marek potrzebuje pomocy! Radek walczy z nawrotem białaczki, można Mu pomóc oddając krew, a w szczególności płytki krwi. Można to zrobić m.in. w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Saskiej 63/75.


Radek od ponad 8 lat zmaga się z białaczką i jej następstwami. Walczy dzielnie, nie poddaje się, ale to nie wystarczy. Nie wszystko uzależnione jest od niego. Po zaleczeniu pierwszego ataku, razem z tatą, wówczas kierowcą Daromobile, jeździł na wyjazdy Legii i pomagał niepełnosprawnym kibicom.
Nie sądził, że wkrótce do nich dołączy. Od kilku lat nie może chodzić. Choć się stara, ćwiczy, jego nogi często odmawiają posłuszeństwa. Ale to go nie załamywało. Walczył dalej. Do tego lata. Niestety, stan Jego zdrowia znacznie się pogorszył w ostatnich miesiącach. Po ponad 6-tygodniowej kuracji nadeszło załamanie. Jego organizm, zniszczony silnymi dawkami chemii i antybiotyków, przestaje funkcjonować prawidłowo. Radek weekend spędził w swoim, domowym łóżku. Liczył, że wypocznie, że nareszcie prześpi spokojnie noc, że zregeneruje się choć na tyle, bo spotkać się z przyjaciółmi, obejrzeć mecz w tv, odetchnąć świeżym powietrzem. Niestety, trafił na oddział intensywnej terapii. Jego rodzina prosi o pomoc. Oddając krew, a w szczególności płytki krwi, możemy sprawić, że Radek szybciej otrzyma pomoc.
Grupa krwi nie ma znaczenia, liczy się ilość zapisana na konto Radka.

O pomoc proszą rodzina i przyjaciele.

Przy oddawaniu krwi ważne jest powiadomienie, dla kogo jest to przeznaczone: Radosław Banasiuk leżący w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Po oddaniu otrzymacie potwierdzenie, które należy dostarczyć do rodziny. Można to zrobić w następujące sposoby:


  • Pub "Źródełko", Warszawa - Powiśle, przy ul. Myśliwieckiej (pod Trasą Łazienkowską, niedaleko stadionu Legii)

  • zostawić w szatni RCKiK (poprosić panią o przetrzymanie)

  • przekazać Marcinowi Brzezińskiemu - kontakt najlepiej przez Facebook, GG: 2327894, e-mail: brzezinskim@poczta.fm


Najnowsze informacje można śledzić na Facebooku. Wydarzenie nie potrzebuje logowania.

Wakacje to okres największego niedoboru krwi. Oddając część siebie pomagasz innym!

Jak zostać dawcą?
Jak się przygotować?
Prawa i przywileje dawcy, m.in. pełnopłatny dzień wolny od pracy!

Galeria

zdjecie: 42779
fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry