V OGÓLNOPOLSKI LETNI OBÓZ GOJU RYU KARATE DO

Piotr Wysocki UKSSanchin

 26 lipca 2012    11:34

W dniach 03.-13.07.2012 r. w Rowach odbył się V Ogólnopolski Letni Obóz Goju Ryu Karate Do JKF Goju Kai. Ośrodek, w którym przebywaliśmy oddalony był od morza o 50 m oraz miał do dyspozycji boiska do piłki nożnej oraz siatkówki i place zabaw dla najmłodszych. Głównym atutem jednak była bliskość morza. Treningi odbywały się 2 razy dziennie na plaży lub w salce (w zależności od pogody).

Ze względów technicznych ćwiczący zostali podzieleni na dwie grupy treningowe 9 - 6,3 kyu oraz powyżej. W grupie młodszej przerobiono cały program egzaminacyjny do stopnia 6,3 kyu włącznie zwracając uwagę na pozycje.W grupie starszej zajęcia oparto na nauce form oraz wykorzystaniu elementów Kata w samoobronie. Dogłębnie przerobiono materiał od Gekisai Ichi do Seipai, a "na deser" prowadzący zajęcia Shihan Piotr Wysocki (5 Dan) nauczał ruchów Kata Suparinpei, z którym spróbujemy się "zmierzyć" w trakcie jesiennego seminarium. Każdy trening rozpoczynał się i kończył kilkukrotnym wykonaniem kata Sanchin i Tensho. Shihan cierpliwie tłumaczył różnice w tych "podobnych" formach, wynikające z innego oddychania i napięcia mięśniowego.

Ale wypoczynek na morzem to nie tylko trening. Program obozu został wzbogacony o liczne atrakcje i wycieczki. W trakcie wyjazdu do Ustki zaliczyliśmy rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Bałtyckim, a będąc w Łebie odwiedziliśmy Jura Park, kino 5D i..."Dom do góry nogami". Z wyglądu niby "zwykły" budynek tylko postawiony na dachu, ale w środku doznania związane z grawitacją są nie zapomniane. Na miejscu skorzystaliśmy z atrakcji w Parku Linowym i Parku Zabaw.

Dopełnieniem programu były konkursy, kalambury i dyskoteki połączone z karaoke i pieczeniem kiełbasek i nim się obejrzeliśmy czas był się już pakować...Po rozmowie z instruktorami ustalono, że przyszłoroczny letni obóz zorganizowany zostanie w tym samym miejscu...do zobaczenia.

Na zakończenie tradycyjnie już odbył się turniej Kata, tym razem zawodnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, poniżej przedstawiam rezultaty:

Kategoria A (dziewczynki) I miejsce - Kasia Kaniuka, II miejsce - Ola Patelska, III miejsce - Julia Wesołowska, IV miejsce - Kinga Skórska. Kategoria B (chłopcy) I miejsce - Konrad Pachniewski, II miejsce - Jakub Męczyński, III miejsce - Eryk Stefaniak, IV miejsce - Michał Szyszko. Kategoria C (juniorki) I miejsce - Kamila Jankowska, II miejsce - Małgorzata Florczyk, III miejsce - Alicja Wysocka, IV miejsce - Izabela Sobek. Kategoria D (juniorzy) I miejsce - Paweł Wardziak, II miejsce - Rafał Florczyk, III miejsce - Paweł Florczyk, IV miejsce - Paweł Borowiec. GRATULUJEMY!!! W trakcie obozu zajęcia prowadzili: Piotr Wysocki - 5 Dan, Monika Wysocka - 3 Dan, Roman Wilmański - 3 Dan, Krzysztof Halczuk - 2 Dan, Piotr Lasecki - 1 kyu. Pragnę nadmienić, że część wydatków związanych z transportem uczestników oraz niektórymi atrakcjami została pokryta w ramach dofinansowania klubu przez Urząd Miasta Marki, w imieniu zawodników DZIĘKUJĘ !!! zdjęcia: zespół

Prezes

   UKS "SANCHIN"

    Monika Wysocka

[gallery]

Galeria

zdjecie: 42813
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry