Nowe projekty - nowe możliwości

Katarzyna Perzanowska OtwarteSerce

 3 sierpnia 2012    12:17

1 lipca br. rozpoczynamy realizację dwóch nowych projektów, które pomogą zyskać naszej młodzieży nowe możliwości rozwoju. Przedsięwzięcia, o których mowa, to projekt "Społecznie i rodzinnie" współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a realizowany w ramach II edycji konkursu ofert w Programie "Świetlica - Dzieci - Praca" na rzecz wspierania dziecka i rodziny w gminie, w latach 2011-2015, jak również zadanie publiczne pt. "Profilaktyka i wartości" wspierane przez Wojewodę Mazowieckiego.W ramach współfinansowanego przez ministerstwo projektu "Społecznie i rodzinnie" przewidziane jest prowadzenie zajęć z wychowankami klubu i pracy z ich rodzinami, ale także organizacja inicjatywy adresowanej do społeczności mareckiej. Młodzież będzie brała udział w socjoterapii, zajęciach artystycznych i sportowych, korzystała z dożywiania. Mieszkańcy Marek będą mieli możliwość skorzystania z tzw. Otwartych Piątków, czyli dni kiedy całe rodziny będą mogły spędzić czas wolny w naszym klubie, korzystając bezpłatnie z jego zasobów. Inicjatywa tego rodzaju będzie miała miejsce raz w miesiącu, w piątkowe popołudnia, przez 2 godziny. Otwarte Piątki będą organizowane od września. Dokładne daty spotkań podamy w okresie późniejszym na naszej stronie internetowej.

Ponadto projekt "Społecznie i rodzinnie" zakłada doposażenie naszej placówki poprzez m.in. zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia zajęć artystycznych tj. rampa, podest sceniczny, zewnętrzny zestaw nagłośnieniowy z mikrofonem, instrumenty muzyczne, zestaw oświetleniowy-reflektory, nagłośnienia (mikser, mikrofonów wiszących), jak również sprzętu sportowego (bieżnia, hantle i obciążenia, atlas, worek treningowy, rękawice, itp.) do realizacji zajęć z profilaktyki i promocji zdrowia.

Drugie z przedsięwzięć - projekt "Profilaktyka i wartości" współfinansowany ze środków Wojewody Mazowieckiego zakłada przede wszystkim realizację zajęć socjoterapeutycznych, stanowiących podstawę działalności klubu, ale również zajęć twórczych, dogoterapii, zajęć opiekuńczo-wychowawczych, organizację IV rocznicy powstania placówki itp.

Obydwa projekty będą realizowane do końca 2012 roku.

Katarzyna Perzanowska

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry