SEMINARIUM GOJU RYU KARATE DO SEIWA KAI - SIEDLCE 2012

Piotr Wysocki UKSSanchin

 31 sierpnia 2012    03:09

W dniach 24 - 26 sierpnia w Siedlcach odbyło się Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Organizatorem spotkania był Klub Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai oraz Policyjne Towarzystwo Sportowe z Siedlec. Prowadzącym zajęcia był Shihan Leo Lipinski 8 Dan z Londynu, a asystował Mistrzowi Sensei Marek Mielecki 4 Dan oraz niżej podpisany.

Program seminarium był bardzo zróżnicowany i obejmował Kihon od technik najprostszych do poziomu 3 Dan włącznie oraz Kata do Poziomu 6 Dan. Tak wysoki poziom zajęć był możliwy do poprowadzenia ponieważ grupa składała się w 90 % z "brązowych i czarnych pasów". W trakcie treningu Kumite Shihan specjalny nacisk położył na poruszanie się "po trójkącie" tak charakterystyczne dla Goju Ryu, a tak trudne do szybkiego wykonania. Utrzymanie prawidłowego balansu w Kata Sanchin i Tensho było kolejnym elementem, który przerastał nieraz nasze umiejętności? Shihan zgodnie z zasadą stopniowania trudności co trening "podnosił poprzeczkę",aż do momentu, w którym 60 % grupy gubiło się w podążaniu za Jego wskazówkami. Wtedy zatrzymywał zajęcia i cierpliwie tłumaczył...

Seminarium w Siedlcach było jednym z trudniejszych, ale uczestnictwo w nim dawało wiele satysfakcji. Materiał, który otrzymaliśmy do samodzielnego treningu musimy wdrożyć do naszej praktyki, gdyż w listopadzie czeka nas następne seminarium w Markach :-)

Na zakończenie spotkania odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai, po trwających trzy dni testach promocję otrzymali:

- Grzegorz TRUSIŃSKI - 1 Dan, Siedlce,

- Piotr LASECKI - 1 Dan, Marki,

- Monika WYSOCKA - 4 Dan, Marki.

GRATULUJEMY !

 

President

Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai Poland

Piotr Wysocki (5 Dan)

   

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA !!!

ZAPISY DO NOWEJ GRUPY !

Zebranie organizacyjne w Szkole Podstawowej nr 1 w Markach (ul. Okólna 14) w dniu 5 września (środa) o godz. 18.00.

Galeria

zdjecie: 43705
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry