Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze

Jacek Orych MSG

 29 marca 2006    21:58

MSG - Mareckie Stowarzyszenie GospodarczeCoraz więcej osób, mieszkańców Marek zadaje pytanie na stronie internetowej kto to? co to? jest Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.
Otóż nie jesteśmy wcale ani tajni, ani też nowi. Od 2000 roku działał Marecki Oddział Powiatowej Izby Gospodarczej, który prowadził bardzo intensywną działalność szkoleniową, sportową i charytatywną.
Organizowane były turnieje tenisa stołowego w których zwycięska szkoła otrzymywała w nagrodę komputer, biegi przełajowe, turnieje piłki nożnej dla zakładów pracy itp.
Od 2003 roku organizowaliśmy zawsze w ostatnią sobotę karnawału bal charytatywny, z którego dochód przeznaczony był na pomoc dla dzieci specjalnej troski. Przy współpracy ze szkołami i Ośrodkiem Pomocy Społecznej udzielane było wsparcie dla najbardziej potrzebujących.
Nie należy pominąć małego ale bardzo ważnego fragmentu naszej działności a mianowicie utworzyliśmy Komitet Wyborczy w Wyborach samorządowych w 2002 roku z którego do Rady Miasta weszli członkowie naszej organizacji, a mianowicie:
Tadeusz Skłodowski
Agata Świstowska
Grzegorz Młodzianowski

W 2004 roku braliśmy udział w pracach Zespołu Koordynacyjnego do przygotowania projektu Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2004-2008.
Ponieważ Powiatowa Izba Gospodarcza nie przejawiała nawet chęci do działalności wobec tego członkowie Mareckiego Oddziału podjęli uchwałę o przekształceniu się w organizację samodzielną pod nazwą:
Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.
Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod
Nr 0000231763.
W dniu 8 listopada 2005 roku Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia wybrało władzę w następującym składzie:

Zarząd:
Przewodniczący - Kazimierz Wiater
v-ce przewodniczący: Tadeusz Skłodowski, Jadwiga Bieniek

Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący - Leszek Grzegorzewski
członkowie: Ryszard Korotko, Jan Szpunar

To samo Walne Zgromadzenie podjęło dwie ważne uchwały, a mianowicie:
1. O przekształceniu Stowarzyszenia w organizację pożytku publicznego, uchwaliło nowy statut i odpowiednie dokumenty zostały złożone w Sądzie Rejestracyjnym celem uzyskania akceptacji tej zmiany.
2. O przystąpieniu Stowarzyszenia do platformy wyborczej "Samorządowy Komitet Wyborców" w wyborach 2006r.

"Samorządowy Komitet Wyborców" nie reprezentuje żadnej partii politycznej, a osoby które w nim działają wywodzą się z organizacji pozarządowych tego typu jak nasze Stowarzyszenie, którym leży na sercu rozwój ich "małych ojczyzn", w których żyją i pracują oni i ich rodziny.

Galeria

zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry