Powstanie nowa szkoła w Markach. Porozumienie podpisane!

Piotr Matusiak

 13 września 2012    14:29

Starosta Piotr Uściński i  Burmistrz Marek Janusz Werczyński podpisali porozumienie w sprawie podjęcia współpracy przy budowie obiektów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej przy ul. Wspólnej w Markach. Dokument określa zakres współpracy pomiędzy Powiatem wołomińskim a Miastem Marki przy budowie szkół . Powiat w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym ma zaplanowany wydatek na ten cel w kwocie 10,5 mln zł,  z czego zamiarem Starostwa jest pozyskanie 7,5 mln środków zewnętrznych. Koszt całej inwestycji szacowany jest na kilkadziesiąt mln zł.  Na mocy Porozumienia Miasto i Powiat podejmą działania zmierzające do realizacji projektu oraz do koordynacji robót budowlanych i dążenia do rozpoczęcia i zakończenia ich w tym samym terminie.

- To milowy krok na drodze do budowy tej szkoły. Mam przekonanie, że najpiękniejszej szkoły w powiecie wołomińskim, która będzie kształciła śmietankę fachowców w zawodach technicznych-podkreśla Janusz Werczyński, Burmistrz Marek.

- To znakomita wiadomość dla młodzieży z naszego powiatu. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia. Po powstaniu technikum uczniowie będą zdobywali wiedzą w dobrych warunkach, w nowocześnie wyposażonej szkole  - mówi wicestarosta Konrad Rytel.

W planach Miasta Marki i Powiatu Wołomińskiego jest  realizacja budowy nowoczesnego, energooszczędnego kompleksu budynków użyteczności publicznej o szerokim zakresie.  Projekt budowlany zespołu szkół w Markach przewiduje wzniesienie gimnazjum (należące do gminy) i technikum z laboratoriami (należące do powiatu), biblioteką, stołówką i zapleczem administracyjnym, zespołu sal sportowo - widowiskowych i pływalni. Dodatkowo zostanie wybudowane boisko i miasteczko ruchu drogowego. Całość, z wyjątkiem pływalni, ma mieć standard budynków pasywnych.

Już wcześniej, w 2011 r.,  Rada Powiatu Wołomińskiego wyraziła swoje stanowisko w sprawie kierunków rozwoju oświaty ponadgimnazjalnej w szkołach prowadzonych przez Powiat Wołomiński. Zwrócono uwagę na potrzebę rozważenia możliwości utworzenia Technikum na osi komunikacyjnej Wyszków -Warszawa, wskazując jako ewentualną siedzibę szkoły Miasto Marki. Zarząd Powiatu , Starosta Piotr Uściński  i Wicestarosta Konrad Rytel,  podjęli rozmowy z Burmistrzem Miasta Marki o współdziałaniu przy realizacji planowanej inwestycji budowy kompleksu szkolnego na terenie miasta Marki. Efektem tych rozmów jest podjęcie  przez Radę Powiatu Wołomińskiego na XIX sesji odpowiedniej  uchwały,  a finałem obecne podpisanie porozumienia.

Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 44025

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry