Uroczyste rozpoczęcie działalności Klubu Seniora w nowym roku k.o. 2012/2013

MOK Marki MOK

 19 września 2012    13:56

Pełnią lata, na progu jesieni członkowie Klubu Seniora rozpoczęli nowy rok kulturalno-oświatowy 2012/2013 w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. W słoneczne czwartkowe popołudnie 13 września 2012 roku wystąpili przed publicznością znakomici artyści Elżbieta Marciniak (śpiew) i Jerzy Kuszakiewicz (śpiew, aranżacja i akompaniament), niejednokrotnie goszczący w MOK. Tym razem cieszyli ucho licznie zgromadzonej publiczności wykonaniami najpiękniejszych polskich utworów z repertuaru min. Ewy Demarczyk, Nataszy Zylskiej, Ireny Santor, Seweryna Krajewskiego, Maryli Rodowicz, Bogusława Meca. Doboru repertuaru pieczołowicie dokonała Krystyna Klimecka - Dyrektor, MOK, której absencja tego dnia spowodowana była wyjątkową sytuacją - ostatnim pożegnaniem artysty plastyka Mieczysława Misiurskiego. Wobec powyższego seniorów w imieniu Krystyny Klimeckiej powitała Paulina Borzecka, kierując w stronę przybyłych słowa radości z powakacyjnego spotkania w tak licznym gronie jednocześnie wyrażając akces na miłą i sympatyczną współpracę w rozpoczynającym się sezonie artystycznym. Pełne serdeczności słowa podziękowania za przybycie i wiary we współpracę wyraziła również Teresa Strzelczyk - Prezeska Zarządu Klubu Seniora, nie zapominając przy tym o ogromnym zaangażowaniu członków Zarządu KS czyli Alicji i Ryszarda Marchela (sekretarz oraz członek Zarządu) oraz Krystyny Czarneckiej (skarbniczka) we współorganizowanie spotkań seniorów.

Po chwili koncert rozpoczęła i poprowadziła Elżbieta Marciniak, która w wyjątkowy sposób wprowadziła wszystkich w klimat koncertu tworząc atmosferę nieco melancholijną, opatrzoną dawką wspomnień o autorach utworów. Wspomnień, które otworzyły "serca i dusze" słuchaczy, bowiem znakomicie zaaranżowane utwory (z akompaniamentem np. trąbki) były przebojami ich młodzieńczych lat. W zasłuchaniu można było dostrzec jak aranżacje Jerzego Kuszakiewicza takich utworów jak "Kasztany" zwiastuny jesieni, jak cząstkę siebie można odnaleźć w "Jej portrecie" czy nabrać ożywczej energii od "Małgośki" , wzruszyć się na myśl o "Najpiękniejszym kraju na ziemi", dostrzec "Tyle słońca w całym mieście", - działają kojąco na słuchaczy.  Miło było zaobserwować jak publiczność subtelnie zachęcona przez artystów do wspólnego śpiewania wspomina swoje młode lata, tym samym tworząc niezwykłą atmosferę spotkania. Ten koncert był jak ożywczy powiew lata, sentymentalny, lecz radosny, zwiastujący jesień i dający nadzieję na wspólne aktywne działanie w myśl słów, że "razem możemy więcej", jaką przy okazji spotkań z seniorami i nie tylko wyraża Dyrektor MOK Krystyna Klimecka. Po koncercie został omówiony program Klubu Seniora na najbliższy czas i już we wrześniu zainteresowanych zapraszamy na ciekawą prelekcję historyka sztuki Elżbiety Zatorowskiej połączoną z pokazem slajdów zabytków i architektury dawnej Warszawy pt. "ZOSTAŁY TYLKO FOTOGRAFIE" (27 września godz. 16.00), autokarową wycieczkę do Teatru "KAMIENICA" na spektakl pt. "MÓJ DZIKUS" w reżyserii Emiliana Kamińskiego (28 września godz. 19.00), jak również na wieczór nieco sentymentalny w "Kawiarence Artystycznej MOK", czyli spektakl z piosenkami Ryszarda Matusiewicza pt. "SNY MAŁEGO MIASTECZKA"  (30 września godz. 19.00). Natomiast zgodnie z zapowiedziami programu Klubu Seniora na październik serdecznie zapraszamy do udziału w autokarowej wycieczce do CENTRUM NAUKI KOPERNIK (11 października). Informacje i zapisy w sekretariacie MOK (pn.-pt. 14.00-19.00, tel.22 781 14 06). Tym samym można rzec, że czas spędzony w nowym roku kulturalno - oświatowym w Klubie Seniora Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego będzie czasem obfitującym w piękne imprezy, sympatyczne spotkania,  interesujące wycieczki, czego serdecznie życzymy seniorom oraz sympatykom.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Paulina Borzecka Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="title"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry