Sukcesy markowian w VI Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach

Michał Suchecki UKSStruga

 4 kwietnia 2006    11:09

Szósta edycja Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu dobiegła końca. Ostatnim etapem w tegorocznych zmaganiach był primaaprilisowy (w sobotę 1.04.2006 r.) turniej o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka.

Podobnie jak w poprzednich turniejach (o których informowaliśmy na bieżąco), również w Zielonce mocno zaznaczyli swój udział szachiści mareccy. Dotyczyło to zwłaszcza kategorii do lat 16, w której wzięła udział duża grupa naszej młodzieży i dzieci ? przede wszystkim członków UKS ?Struga?.

Szachiści w gościnnym Miejskim Ośrodku Kultury w Zielonce tradycyjnie rozegrali 7 partii w dwóch kategoriach wiekowych.

Emocje rosły po każdej rundzie. Wszak od zielonkowskiego turnieju zależało nie tylko- kto zdobędzie Puchar Burmistrza tego miasta. Były to zawody kończące tegoroczne GP i z niecierpliwością oczekiwano na klasyfikację generalną.

Po ostatniej rundzie sędzia Michał Suchecki przy nieocenionej pomocy komputera dokonał podsumowania.

Na uroczyste zakończenie mistrzostw przybył Starosta Powiatu Wołomińskiego Grzegorz Dudzik i Burmistrz Miasta Zielonka Adam Łossan oraz Dyrektor MOK-u Robert Smoderek. Po powitaniu gości, prowadzący turniej Elżbieta i Jarosław Sucheccy przystąpili do podsumowania zawodów i ogłoszenia wyników.

W turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka zwyciężył w kat. powyżej lat 16 Marcin Śliwiński przed Witoldem Rogulskim i Robertem Krasiewiczem ? przedstawicielem naszego miasta. W kategorii do lat 16 najlepszy był Krzysztof Kiewicz, tuż za nim dwaj szachiści z Marek - Dawid Krasiewicz i Miłosz Sieradzki.

W klasyfikacji generalnej w kategorii powyżej lat 16 zwyciężył Mateusz Staroszczyk, drugie miejsce przypadło Marcinowi Śliwińskiemu (obaj z Wołomina) zaś trzecią lokatę zyskał wspomniany już markowianin Robert Krasiewicz.

W młodszej kategorii w pierwszej trójce powtórzyła się kolejność z turnieju zielonkowskiego. Zwyciężył Krzysztof Kiewicz w Kobyłki przed Dawidem Krasiewiczem i Miłoszem Sieradzkim z Marek.

Pozostali szachiści mareccy zajęli dalsze lokaty. Najlepszy był Arkadiusz Zduniak, reprezentujący MOK Marki (8 miejsce) i Michał Różycki z UKS ?Struga? ? 10 miejsce.

Wręczenie pucharów i nagród odbyło się bardzo uroczyście. Najpierw podsumowano turniej o Puchar Burmistrza Miasta Zielonka. Nagrody osobiści wręczał Burmistrz Adam Łossan w towarzystwie dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Roberta Smoderka.

Nagrody główne za całe GP najlepsi (6 miejsc) otrzymali z rąk starosty Grzegorza Dudzika. Oprócz okazałych pucharów dla zwycięzców były nagrody rzeczowe dla 6 zawodników w każdej kategorii, wszyscy zawodnicy do lat 16 otrzymali dyplomy uczestnictwa. Znalazła się też nagroda dla najlepszej kobiety (Agnieszki Krasiewicz) i najmłodszego zawodnika ? 7-letniego Artura Moczulskiego z UKS ?Struga?.

Po rozdaniu pucharów, nagród i dyplomów Jarosław Suchecki (organizator wszystkich turniejów od 1999 r.) podsumował zawody, podając statystykę. Trudno uwierzyć, ale ogółem w zawodach startowało już 177 szachistów. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Marcin Śliwiński. Jako jedyny startował we wszystkich 26 dotychczas rozegranych turniejach GP, zdobywając przy tym 1. miejsce 18 razy!

W imieniu zawodników i organizatora turniejów? Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Struga?, Jarosław Suchecki podziękował Staroście Grzegorzowi Dudzikowi za patronat i współorganizację wszystkich edycji GP.
VI GP Powiatu Wołomińskiego w szachach zamknął Starosta Grzegorz Dudzik, zapraszając do udziału w następnym cyklu.

Elżbieta Suchecka

wyniki Grand Prix

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry