Pierwsza Pomoc Pediatryczna

Anna Golińska PrzedszkoleChatkaPuchatka

 8 października 2012    15:54

Dnia 28.09.2012 w Chatce Puchatka odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadził Pan  Łukasz Kierzkowski Dyrektor Learn Med - Centrum Szkoleń Medycznych.


Instruktaż przeprowadzony był bardzo rzetelnie, a Pan Łukasz Kierzkowski profesjonalnie wprowadził naszą kadrę pedagogiczną w tajniki udzielania pierwszej pomocy. Prowadzący skupił się przede wszystkim na udzielaniu pomocy dzieciom, co jest niezmiernie istotne dla pedagoga pracującego z dziećmi. Szkolenie nie ograniczało się tylko do interwencji w przypadku zagrożenia życia  ale również do pomocy w razie drobnych urazów typu: skaleczenia, stłuczenia, poparzenia. Każdy kto kiedykolwiek będzie musiał udzielić pierwszej pomocy musi pamiętać przede wszystkim, że opanowanie paniki jest sprawą zasadniczą. Spokojne i rozważne działanie wspomaga każdą akcję pomocową.

Opiekun powinien być świadomy tego, że nasze pociechy są niezmiernie ciekawskie i żądne przygód. W głowie malucha tworzy się sto pomysłów na minutę, a część z nich może być maksymalnie ekstremalna. Reasumując, w myśl hasła : lepiej zapobiegać niż leczyć, każdy kto ma pod opieką dziecko musi zachować szczególną ostrożność, a jego wyobraźnia winna nadążyć za temperamentem i pomysłowością podopiecznych. Polecam wzięcie udziału w takim szkoleniu nie tylko osobom, które zawodowo zajmują się dziećmi ale także wszystkim rodzicom.

Daria Słowikowska

http://www.learn-med.pl/

Niepubliczne Przedszkole NR4

CHATKA PUCHATKA

Ul.Cicha 16A, Marki

http://www.facebook.com/ChatkaPuchatkaMarki

http://chatka-puchatka.com.pl/

 

Galeria

zdjecie: 44546
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry