MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM SZKOLENIOWE JKF GOJU KAI - LONDYN 2012

Piotr Wysocki UKSSanchin

 14 października 2012    13:00

W dniach 5 - 7 października 2012 r. w Londynie odbyło się Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Japan Karatedo Federation Goju Kai. Prowadzącymi zajęcia byli instruktorzy z Japonii - Hanshi Seiichi FUJIWARA 8 Dan, Hanshi Shigenori SATO 8 Dan, Kyoshi Tatsuo TEKAGAWA 7 Dan. Mistrzom asystowali: Kyoshi Leo LIPINSKI 7 Dan, Kyoshi Paul COLEMAN 7 Dan, Kyoshi Rastislav MRAZ 7 Dan.

W szkoleniu wzięło udział ok. 100 osób w tym 70 posiadaczy stopni mistrzowskich Goju Ryu Karate Do z Japonii, Anglii, Słowacji, Portugalii, Belgii, Szwajcarii, Węgier, Rosji oraz 5 osobowa grupa z Polski. Ze względów technicznych ćwiczący zostali podzieleni na dwie grupy treningowe: do 1 Dan włącznie i powyżej. Tematem głównym szkolenia były Kata czyli formy oraz ich interpretacja. W trakcie 13 godzin treningowych przećwiczono formy: Gekisai Ichi, Gekisai Ni, Saifa, Sanseru, Shisochin, Seipai, Seisan i Kururunfa. Prowadzący cierpliwie poprawiali nasze błędy i tłumaczyli różne zawiłości techniczne mające znaczenie dla skuteczności techniki w walce. Osobnym zagadnieniem były Kata Sanchin i Tensho, od których kilkunastokrotnego wykonania rozpoczynały się każde zajęcia. W trakcie Kata Sanchin Mistrzowie skwapliwie sprawdzali prawidłowość napięcia mięśni u trenujących, kto choć raz doświadczył tego uczucia, wie o czym piszę, kto nie... zapraszam na kolejne seminarium...;-)

Jak każde Seminarium JKF Goju Kai i to wzbogaciło naszą wiedzę na temat Goju Ryu Karate Do oraz pokazało jak wiele jeszcze mamy do zrobienia. Poziom prezentowany przez Mistrzów był dla nas niedościgniony, jednak trenując, trenując i jeszcze raz trenując możemy próbować się do niego zbliżyć...

President JKF Goju Kai Poland

Piotr Wysocki

 

Wyjazd na Seminarium odbył się w ramach realizacji projektu UM Marki z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu pod nazwą: Prowadzenie zajęć rekreacji ruchowej i samoobrony (Goju Ryu Karate Do) w roku 2012.

Galeria

zdjecie: 44596
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry