O kulisach deklaracji premiera

Tadeusz Markiewicz ObwodnicaMarek Marki2020

 12 października 2012    13:18

Deklaracji w sprawie budowy obwodnicy Marek na tak wysokim szczeblu do tej pory jeszcze nie było. Kilka dni przed drugim już w tej kadencji expose premiera Donalda Tuska członkowie naszego stowarzyszenia Jacek Orych i Paweł Pniewski podjęli heroiczną próbę przedstawienia sprawy Marek bezpośrednio premierowi. W tej sprawie skontaktowali się z najbliższym otoczeniem premiera: ministrami z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomaszem Arabskim i Pawłem Grasiem, którym opisali na jakim etapie znajduje się obecnie przygotowanie budowy mareckiej obwodnicy.

"Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko, wszelkie formalności zostały dopięte, czekamy teraz na decyzję w sprawie finansowania i można zabierać się do budowy. Odłożenie w czasie budowy obwodnicy spowoduje katastrofalne skutki" - usłyszeli ministrowie.

Podczas dzisiejszego expose premier Donald Tusk po raz pierwszy publicznie z mównicy sejmowej poruszył sprawę obwodnicy Marek. Obiecał ogłoszenie przetargu na jej budowę w 2013 roku, co daje nadzieję na zakończenie budowy na przełomie 2015/2016!

Galeria

zdjecie: 44712
fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry