Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Markach

Michał Suchecki UKSStruga

 22 października 2012    23:22

W sobotę 20.10.2012 w Zespole Szkół Nr 2 w Markach odbyły się III Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Województwa Mazowieckiego w warcabach klasycznych 64-polowych.

Organizatorem zawodów był Mazowiecki Okręgowy Związek Warcabowy mający swą siedzibę w Markach. Na zaproszenie MOZW odpowiedziało 8 szkół naszego województwa, ogółem 46 zawodników. Warcabiści rozegrali po 7 rund systemem szwajcarskim, członkowie danej drużyny nie grali między sobą. Sędzią głównym zawodów był Paweł Suchecki.

Drużynowo zwyciężyły SP5 w Markach przed SP1 w Słupnie i SP5 w Mińsku Mazowieckim. Kolejne miejsca zdobyły: SP w Nadmie, SP2 w Ząbkach, SP3 w Markach.

Indywidualnie zwyciężył Kuba Broma z SP5 w Markach, drugie i trzecie miejsce przypadło uczniom z SP1 w Słupnie Martinowi Banaszkowi i Idzie Zając. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: Tomasz Wojciechowski, Ludwika Moczulska, Rafał Milewski (wszyscy z SP5 Marki) oraz Patryk Busma (SP1 Słupno), Michał Dąbrowski (SP2 Ząbki), Magdalena Gańko oraz Jakub Santorek (SP5 Mińsk Mazowiecki).

Uroczyste zakończenie Mistrzostw poprowadziła Anna Werelich, wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Markach. Nagrody - okazałe puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli zwycięzcom: Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marki Agnieszka Lużyńska, Radny Miasta Marki Paweł Pniewski, Prezes MOZW Edyta Suchecka i Skarbnik MOZW Barbara Moczulska.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

[gallery columns="5"]

Galeria

zdjecie: 44980
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry