94. Rocznica Odzyskania Niepodległości

START:    11 listopada 2012

Piotr Matusiak UMMarki

 5 listopada 2012    10:25

Burmistrz Miasta Marki zaprasza mieszkańców na uroczyste obchody 94. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 12.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny p.w. Św. Izydora w Markach, z udziałem orkiestry symfonicznej. Orkiestra zagra "Na Polską nutę" tak znane utwory jak "Uwertura Polonia" Ryszarda Wagnera, Mazur z opery "Straszny Dwór" i fragmenty opery "Halka" Stanisława Moniuszki oraz fragmenty opery "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego. Następnie o godzinie 18.00 pod pomnikiem "Dziesięciu Powieszonych" u zbiegu ulic Al. Marsz. J. Piłsudskiego i ul. Paderewskiego odbędzie się pamiątkowe składanie wieńców, rozpalanie zniczy, po których nastąpi pokaz sztucznych ogni oraz bezpłatny poczęstunek wojskową grochówką. W trakcie obchodów pod pomnikiem odbędzie się losowanie tabletu w ramach akcji "Zamelduj się w Markach".

Wydział Spraw Społecznych UM MARKI

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 45139

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry