W Zielonce: Dzień Wdzięczności za piękno otaczającej nas przyrody

Rafał Redeł

 23 kwietnia 2006    11:55

Parafia Św. Jerzego i Towarzystwo Przyjaciół Zielonki zapraszają w niedzielę 30 kwietnia 2006 o godzinie 12.00 do Kościoła przy ul. Paderewskiego 56/60 na obchodzony po raz drugi Dzień Wdzięczności za piękno otaczającej nas przyrody.

?Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi! Zwracam się w szczególny sposób do tych, którym powierzona została odpowiedzialność za ten kraj, aby nie zapominali o obowiązku chronienia go przed ekologicznym zniszczeniem! Niech kształtują nade wszystko postawy poszanowania dobra wspólnego, praw natury i życia! Niech ich wspierają organizacje, które stawiają sobie za cel obronę dóbr naturalnych!? (Jan Paweł II)

Z inicjatywy Parafii Świętego Jerzego i Towarzystwa Przyjaciół Zielonki ostatnia niedziela kwietnia każdego roku obchodzona jest jako Dzień Wdzięczności za piękno otaczającej nas przyrody i wołania o jego ocalenie. Wspólna inicjatywa jest formą oddziaływania na świadomość ekologiczną mieszkańców i próbą jednoczenia wszystkich wobec wspólnego dobra, jakim jest dla nas naturalne środowisko.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry