6 listopada 2012    23:21

  Dziś zdobyliśmy kolejny, ważny punkt w meczu o superważną dla miasta i kierowców inwestycję.

 "Droga wylotowa przez Marki w kierunku Białegostoku jest najbardziej obciążoną trasą nie tylko w Warszawie, ale i całej Polsce" takie zdanie można przeczytać we wtorkowym komunikacie po posiedzeniu rządu. Co cieszy - politycy potrafią z tego lakonicznego opisu wyciągnąć właściwe wnioski. Wtorkowa Rada Ministrów zmieniła "Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015". Modyfikacja dotyczy dwóch inwestycji - tak się składa, że obie wchodzą w skład obwodnicy Marek. Chodzi o:

- budowę drogi S-8 na odcinku od ul. Piłsudskiego w Markach do węzła Drewnica;

- budowę drogi S-8 Radzymin-Marki, która stanowi właściwą obwodnicę Marek;

Zostały one przesunięte z załącznika 2 do załącznika 1a. O co chodzi? Tłumaczy to Szczepan Ostasz, członek Grupy Marki 2020 lobbującej za budową obwodnicy.

?To jest trochę jak gra na punkty. Dziś zdobyliśmy kolejny. Oczywiście mecz jeszcze się nie skończył, ale

każdy punkt jest na wagę złota i przybliża nas do budowy upragnionej obwodnicy.

Tak czy owak przejście do załącznika 1a jest bardzo ważne, ponieważ przejście z 2 do 1a wymaga uchwały Rady Ministrów. Do tego właśnie doszło we wtorek. Przeniesienie pomiędzy załącznikami 1a a 1 może załatwić samodzielnie resort transportu.

Należy zwrócić uwagę, że ministerstwo chciało aktualizować cały program, a teraz wcześniej awansuje Obwodnicę Marek? ? tłumaczy Szczepan Ostasz.

Przypomnijmy, że w tzw. II exposé premier Donald Tusk zapowiedział, że w 2013 r. ogłoszony zostanie przetarg na budowę obwodnicy Marek w trybie ?zaprojektuj i zbuduj?.

 ?Nowa droga usprawni ruch i zwiększy jego efektywność, a oddzielając ruch tranzytowy od ruchu lokalnego ułatwi komunikację przez Marki, Ząbki, Zielonkę, Kobyłkę, Wołomin i Radzymin. Obwodnica poprawi spójność sieci drogowej, powstanie bowiem jednolity ciąg komunikacyjny ? północna obwodnica Warszawy od węzła A2/S8 w Konotopie do wybudowanej wcześniej obwodnicy Radzymina? ? czytamy w komunikacie rządu.

Grupa Marki 2020

Galeria

zdjecie: 45228
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry