Biało-czerwona Niepodległość

START:    11 listopada 2012

Sylwia Matusiak PISMarki

 10 listopada 2012    17:22

11 listopada po raz kolejny  będziemy świętować  odzyskaną niepodległość.  Dzień ten dla wszystkich Polaków ma szczególne znaczenie i jest wyjątkową datą w polskim kalendarzu. Jest to dzień refleksji nad wydarzeniami z niełatwej przecież polskiej przeszłości, ale również jest to dzień radości z posiadania niepodległej ojczyzny. Bądźmy zatem dumni z tego, że jesteśmy Polakami, bądźmy dumni z dokonań przodków i dbajmy o wzmacnianie naszej narodowej tożsamości.

W dniu 11. Listopada wywieśmy flagi w narodowych barwach na znak, że wolność nie jest dla nas pustym słowem i nie odnosi się tylko do jednostek lecz także do naszej mareckiej lokalnej społeczności. Uczyńmy ten mały, gest który będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę, także dla tych, którzy za wolność zapłacili najwyższą cenę. Uczyńmy to także dla nas samych.

11 listopada 2008 roku śp. Prezydent RP Lech Kaczyński zwracając się do gości i uczestników uroczystości na Placu Piłsudskiego powiedział:

Patriotyzm nie oznacza nacjonalizmu. Nacjonalizm, a jeszcze tym bardziej szowinizm, bierze się z nienawiści, patriotyzm bierze się z miłości, z poczucia utożsamienia się ze wspólnotą, ze wspólnoty kultury, historii.

Pamiętajmy o tym przesłaniu Prezydenta Rzeczypospolitej.

  Sylwia Matusiak Radna Powiatu Wołomińskiego  

Galeria

zdjecie: 45315

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry