Kolejna odsłona zmagań o Wydział Komunikacji w Markach

Paweł Pniewski MSG POMarki

 15 listopada 2012    00:42

Pierwszy wniosek w sprawie utworzenia w Markach filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego radni PO i MSG złożyli w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas ciepło o naszej inicjatywie na łamach lokalnej prasy wypowiadał się sam burmistrz. Wspierali nas również radni powiatowi. Ostatecznie temat został odsunięty "na później" zarówno przez Starostwo jak i Urząd Miasta.

We wrześniu br. postanowiliśmy przypomnieć o sprawie i po otrzymaniu wytycznych, jakie powinien spełniać lokal przeznaczony na filię Wydziału Komunikacji złożyliśmy stosowne wnioski do budżetu powiatu oraz miasta. Naszym atutem jest lokal, który mógłby posłużyć za filię. Wciąż na parterze Urzędu Miasta pozostają niezagospodarowane pomieszczenia po Komisariacie Policji, które po remoncie idealnie nadawać się będą na potrzeby Starostwa.

Zawnioskowaliśmy o przeznaczenie środków z budżetu miasta na remont i wyposażenie pomieszczeń pod filię, aby zachęcić Starostwo do współpracy i zmniejszyć koszty utworzenia tej komórki po stronie budżetu powiatu. Podróż do Wołomina w celu zarejestrowania samochodu, czy odebrania prawa jazdy nie należy do najprzyjemniejszych. Niewielu mieszkańcom Marek "po drodze" jest do stolicy powiatu. W ubiegłej kadencji samorządowej udało się uruchomić filię Wydziału Komunikacji w Tłuszczu. Dlaczego więc miałoby się to nie udać w Markach?

W tym roku równolegle z nami wniosek o utworzenie filii w Markach złożyli: radny powiatu Paweł Porębski i wiceprzewodniczący Rady Miasta Ząbki Tomasz Kalata. Mieszkańcom Ząbek znacznie bliżej będzie zajechać do sąsiednich Marek niż załatwiać formalności w Wołominie. W sprawie rozważenia utworzenia Wydziału Komunikacji w Markach wystąpił do Starosty również Wicemarszałek Mazowsza Krzysztof Strzałkowski, który wskazywał na dynamiczny rozwój zachodniej części powiatu, zwiększającą się liczbę mieszkańców. Ułatwienia w rejestracji pojazdu, czy wymiany dokumentów mogą również zachęcić do meldowania się nowych mieszkańców, a co za tym idzie zwiększenia wpływów do miejskich kas okolicznych miejscowości.

O tym, czy decydenci w Markach i Wołominie wezmą pod uwagę przytoczone argumenty i zabezpieczą odpowiednie środki na utworzenie filii Wydziału Komunikacji w Markach przekonamy się już niebawem. 15 listopada mija termin przekazania projektów budżetów na 2013 rok radnym. Mamy nadzieję, że zarówno w budżecie powiatu jak i miasta zostaną zapisane środki, by ułatwić życie kierowcom.

Paweł Pniewski


Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry