S8 znów opóźnione - Echo Podwarszawskie nr 19

Krzysztof Bychowski

 25 listopada 2008    10:35

Znowu odwlecze się budowa obwodnicy Marek. Stowarzyszenie z Ciemnego oprotestowało jedno z uzgodnień dotyczące trasy i sprawa wróciła do Ministerstwa Środowiska.

Nowa decyzja środowiskowa jednak przez ministra nie będzie wydana - powstała Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która przejmie dotychczasowe kompe-tencje ministerstwa w tej dziedzinie.
Od 17 listopada istnieje GDOŚ. Ma odciążyć ministerstwo i będzie wydawać decyzje, którymi zajmowało się ono do tej pory. - Wszystkie dokumenty dotyczące postanowień o wpływie inwestycji na środowisko są przesyłane do nowego organu - powiedziała "Echu" Małgorzata Tarnowska, rzecznik Genaralnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Nowy urząd ma tydzień na zapoznanie się ze sprawami i wydanie swoich opinii.

Obwodnica Marek ma prowadzić od rejonu centrum handlowego przez tereny Zielonki, Marek i na południu Kobyłki. Później przez Nadmę i Ciemne (tutaj jezdnie poprowadzone mają być na długiej estakadzie nad drogą gminną i drogą wojewódzką nr 635 lub alternatywnie proponuje się prowadzenie jezdni trasy w wykopie pod drogą gminną i drogą wojewódzką, co będzie miało znaczący wpływ na zmniejszenie uciążliwości hałasowej), obrzeżami Wołomina aż do połączenia z istniejącą drogą krajową S8 w okolicach Radzymina. Według harmonogramu prac w styczniu 2009 roku GDDKiA ma złożyć wniosek o decyzję lokalizacyjną, do marca 2010 ma być gotowy projekt budowlany, a w maju tego roku - po otrzymaniu pozwolenia na budowę - mogą ruszyć prace przy obwodnicy. Zakończenie prac przewidywane jest na maj 2012 roku.

Jak harmonogram będzie się miał do rzeczywistości? Jeśli nie będzie kolejnych protestów i innych nieprzewidzianych przeszkód, obecne opóźnienie nie będzie miało większego wpływu na przebieg prac. Choć opóźnienia względem harmonogramu już teraz przekroczyły pół roku - zakładany termin otrzymania decyzji środowiskowej był w marcu bieżącego roku - prace powinny ruszyć bez większych komplikacji.
(wt)Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
- S8 znów opóźnione
- Radzymińska znów stanie w korkach
- Trzecia strefa biletowa
- Trafo do malowania
- Kronika policyjna
- Połączą Orlą i Legionów (ale nie do końca)
- Co z tym 145?
- Historia samotnego krzyża
- Będą zmiany przy PKP Ząbki
- Kobyłka szczepi na meningokoki
- Wystawa - mitologie świata
- Łzy w Wołominie

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej siętworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry