Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe GOJU RYU Karate Do Seiwa Kai - Marki 2012

Piotr Wysocki UKSSanchin

 4 grudnia 2012    10:35

            W dniach 23 - 25 listopada 2012 r. w Markach k/Warszawy odbyło się Międzynarodowe Seminarium Szkoleniowe Goju Ryu Karate Do Seiwa Kai. Gospodarzem spotkania był Uczniowski Klub Sportowy "SANCHIN". Gościem głównym organizatorów był President Japan Karatedo Federation Goju Kai Europa Shihan Leo Lipinski - 8 Dan z Londynu.

            W trakcie trzech dni treningu przybyli uczniowie doskonalili Kata Sanchin i Tensho w rozbiciu na pojedyncze elementy tzw. Sanchin - Kihon oraz kombinacje do Goju Kumite. Shihan Lipinski zademonstrował także w jaki sposób wykorzystać elementy Kata do treningu balansu ciała w walce, a w trakcie zajęć z grupą początkującą uczył obecnych instruktorów  "jak uczyć" trudnych sekwencji technicznych dzieci. Kto przychodził tylko na zajęcia grupy zaawansowanej, jest po prostu uboższy w tą wiedzę...

            Osobnym zagadnieniem była nauka najtrudniejszej i najdłuższej formy Goju Ryu Karate Do - Kata Suparinpei. Mnogość kolistych ruchów, którymi charakteryzuje się ten układ, naprzemienne wykonywanie technik w napięciu i rozluźnieniu sprawiało nie mało kłopotów adeptom, a jednocześnie ukazało piękno Goju Ryu.

            W seminarium wzięli udział karateka z klubów w Lubinie, Stargardzie Szczecińskim, Ścinawie, Płocku, Szczecinie, Markach oraz zaproszeni goście z Anglii.

            Na zakończenie szkolenia odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Sam test był tylko "wisienką na torcie", ponieważ Shihan Lipinski swoim zwyczajem "testuje" potencjalnych kandydatów przez całe seminarium, czyli jakieś 10 godzin ciężkiej pracy...

Próbę pozytywnie zaliczyli: Małgorzata Florczyk - 1 Dan, Marki; Paweł Florczyk  - 1 Dan, Marki; Paweł Wardziak - 1 Dan, Marki; Alicja Wysocka - 1 Dan, Marki; Michał Halczuk - 1 Dan, Stargard Szczeciński. GRATULUJEMY !!! Seminarium odbyło się w ramach realizacji projektu UM Marki z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu pod nazwą: Prowadzenie zajęć rekreacji ruchowej i samoobrony (Goju Ryu Karate Do) w roku 2012.   Foto: Anna Męczyńska

Prezes UKS "SANCHIN"

     Monika Wysocka

Galeria

zdjecie: 45669
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry