Stop dla tirów przejeżdżających przez Marki!

Sylwia Matusiak PISMarki ObwodnicaMarek

 30 listopada 2012    14:33

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego ( 29 listopada) z inicjatywy mojej oraz radnej Radzymina, Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie ograniczenia natężenia ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki.

Wielu mieszkańców sygnalizowało mi problem wynikający ze znacznego obciążenia drogi nr8 na odcinku Marek. Ogromne korki spowodowane ruchem tranzytowym paraliżują nasze miasto przez cały dzień, utrudniając tym samym codzienny dojazd do pracy, szkoły czy lekarza. Dlatego uznałam za zasadne zwrócić się do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o wprowadzenie ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton przejeżdżających przez miasto Marki w godzinach szczytu, tj. 6.00-11.00 oraz 14.00-20.00.  O poparcie stanowiska Rady Powiatu zwróciłam się również do Przewodniczącego Rady Miasta Marki oraz Burmistrza.

Sylwia Matusiak Radna Powiatu Wołomińskiego

Uchwała Nr .......

Rady Powiatu Wołomińskiego

z dnia 29 listopada 2012

Stanowisko Rady Powiatu Wołomińskiego w sprawie natężenia ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki

         §1

1. Rada Powiatu Wołomińskiego wyraża zaniepokojenie natężeniem ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki.

2. Rada Powiatu Wołomińskiego zwraca się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z apelem o wprowadzenie ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej  powyżej 16 ton przejeżdżających przez miasto Marki w godzinach szczytu, tj. 6.00-11.00 oraz 14.00-20.00.

§2

Przekazanie uchwały Dyrektorowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powierza się Staroście Wołomińskiemu.

§3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Uzasadnienie

Droga S8 ze względu na jej charakter  należy do ważnych ciągów komunikacyjnych nie tylko na Mazowszu, ale i w całym kraju. Jest także ważnym szlakiem komunikacji międzynarodowej.

Drogą krajową nr 8 na odcinku przebiegającym przez miasto Marki codziennie przejeżdża ok. sześćdziesięciu tysięcy pojazdów. Ze względu na tranzytowy charakter tej drogi znaczna ich część to samochody ciężarowe o pojemności dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton. Droga S8 na tym odcinku jest również drogą  'wylotową ' z Warszawy. Następstwem powyższego jest to, że odcinek S8 przebiegający  przez Marki jest jedną z najbardziej uciążliwych i zatłoczonych  dróg "wylotowych" w Polsce.

Utrudnienia wynikające ze znacznego obciążenia trasy S8 na odcinku Marek  są nie tylko problemem dla kierowców, ale również dla mieszkańców tego miasta. Ogromne korki spowodowane ruchem tranzytowym paraliżują to miasto przez cały dzień, utrudniając tym samym mieszkańcom Marek, a także mieszkańcom gmin sąsiadujących takich jak Radzymin codzienny dojazd do pracy, szkoły czy lekarza.

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, zasadnym jest apel do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie  o wprowadzenie ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej  powyżej 16 ton przejeżdżających przez miasto Marki w godzinach szczytu, tj. 6.00-11.00 oraz 14.00-20.00.

   

Galeria

zdjecie: 45760
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry