Tańsze bilety dla markowian

Piotr Matusiak UMMarki Komunikacja

 4 grudnia 2012    15:02

Przygotowujemy projekt biletowy pod nazwą Warszawa Plus- mówi burmistrz w Gazecie Stołecznej.

Teraz w ślady Łomianek idą Marki. - Przygotowujemy projekt biletowy pod nazwą Warszawa Plus. Nasi mieszkańcy będą mieć wyższą taryfę niż miejska, ale niższą od podmiejskiej w innych gminach. Do tego rodziny przynajmniej z czwórką dzieci mogą liczyć na znaczne ulgi. Wszystko jest już dogadane z ZTM i projekt czeka tylko na zgodę Rady Warszawy - mówi "Gazecie" burmistrz Marek Janusz Werczyński.

Przewiduje, że bilet Warszawa Plus w jego mieście zacznie obowiązywać od 1 kwietnia. Wtedy bilet 30-dniowy w takich liniach jak 718, 732, 738, 740 i 805 kosztowałby tam po podwyżce 164 zł (o 32 zł mniej niż w drugiej strefie), a 90-dniowy - 400 zł (o 74 zł mniej). Piotr Matusiak z urzędu Marek informuje, że gmina wyłoży na to dodatkowo ok. 700 tys. zł rocznie. - To pierwszy krok do wprowadzenia w naszej gminie pierwszej strefy - twierdzi.

Niewykluczone, że takich dwustronnych projektów biletowych pod Warszawą będzie więcej. - Mam kontakty z burmistrzami i z tego, co mówią, wspólna strefa biletowa właśnie się sypie. Nie wiem, czy uda się to posklejać - mówi burmistrz Marek.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Stołecznej Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 45921

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry