Świąteczne cuda, czyli Św. Mikołaj mieszka w Markach

START:    20 grudnia 2012

Jacek Orych Marki2020

 4 grudnia 2012    22:14


Smutek dzielony jest tylko połową smutku, radość dzielona jest radością podwójną. Znacie takie powiedzenie? Przyszło nam na myśl, gdy przygotowywaliśmy się do napisania tego tekstu, poświęconego czwartej edycji akcji "Święty Mikołaj mieszka w Markach".


Ponownie zachęcamy mieszkańców Marek i okolic, naszych stałych darczyńców i tych, którzy chcieliby dołączyć do tego zaszczytnego grona - do uczynienia raz w roku gestu dobrej woli dla dzieci z najuboższych mareckich rodzin. 

 

Macie okazję spełniać wtedy życzenia, których od własnych dzieci lub wnuków prawdopodobnie nigdy nie usłyszycie. To często prośby o buty, czapkę, spodnie czy pieluchy lub słoiczki z jedzeniem dla młodszego rodzeństwa.


Gdy przed poprzednimi świętami wchodziliśmy do domów autorów listów do Św. Mikołaja, było przeraźliwie biednie, czasem przeraźliwie zimno. Chcieliśmy zabrać trochę tego smutku, a tymczasem udało się zrobić dużo, dużo więcej. To Wy zamienialiście go w radość. To dzięki Waszej hojności, na twarzach najmłodszych obywateli Marek pojawiało się niesamowite zdziwienie (że oto marzenia się spełniają) oraz nieodmiennie wdzięczny uśmiech. Część z nich do końca nie wierzyła, że może zdarzyć się taki cud. A to Wy byliście jego autorem.


Zasady czwartej edycji akcji są takie same jak poprzednio. Dzięki pomocy pracowników Mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej zbieramy listy od dzieci z ubogich rodzin. Trafiają one następnie do darczyńców, którzy spełniają całość bądź część dziecięcych, świątecznych marzeń. Logistyką przedsięwzięcia tradycyjnie zajmuje się Grupa Marki 2020, którą znacie z działań na rzecz budowy obwodnicy.


Zwracamy się do tych wszystkich, którzy chcą tworzyć następne małe cudy, zmniejszać smutki i rozsiewać radość. Jeśli jesteście gotowi stać się Świętym Mikołajem, skontaktujcie się z nami (mikolaj@marki2020.pl, telefon 601 861 021). Przekażemy na Wasze ręce list/listy z dziecięcymi pragnieniami (jest możliwość wyboru). Prosimy o przekazanie gotowych paczek do 10 grudnia. Tuż przed świętami zostaną one wręczone najmłodszym obywatelom Marek.


Po raz pierwszy w historii uruchamiamy specjalne konto na Facebooku (MikolajMarki). Przy jego pomocy będziemy na bieżąco informować o przebiegu naszej akcji. Z góry dziękujemy za Wasz udział


Grupa Marki 2020


http://www.marki2020.pl/akcje/mikolaj/

Galeria

zdjecie: 45927
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry