XIX Mistrzostwa Marek w szachach zakończyły XII Grand Prix Powiatu Wołomińskiego

Michał Suchecki UKSStruga

 4 grudnia 2012    23:36

Tradycyjnie w pierwszą sobotę grudnia (tak już od 19 lat) w Zespole Szkół nr 2 w Markach rozegrane zostały Mistrzostwa Marek w szachach. Podobnie jak w ubiegłych latach Patronat Honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Marki.

Od wielu lat turnieje mareckie wchodzą w skład cyklu Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach. Tegoroczna, XII edycja GP odbyła się pod Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Sobotni turniej o Puchar Burmistrza Miasta Marki był czwartym, ostatnim turniejem tegorocznego GP.

Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: młodzież do lat 16 i open. Kategoria młodzieżowa tym razem cieszyła się zdecydowanie większą popularnością. W sobotnich zmaganiach wzięło udział 31 szachistów z różnych miejscowości naszego powiatu. W kategorii open niestety uczestniczyło tym razem zaledwie 6 panów (w całym cyklu XII GP 21 zawodników, a w kategorii do lat 16 uczestników było 68).

Na uroczyste zakończenie XIX Mistrzostw Marek, a jednocześnie ostatniego turnieju XII Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach przybył Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński oraz Radni Miasta Marki na czele z Przewodniczącym Rady Miasta Marcinem Piotrowskim. Obecna była także Dyrektor ZS 2 Elżbieta Piszcz.

Goście uhonorowali zwycięzców nagrodami. Puchary, medale, dyplomy i nagrody dla Mistrzów Marek (I, II, III miejsce w obu kategoriach) ufundowane przez Urząd Miasta Marki wręczył Pan Burmistrz Janusz Werczyński i Pani Dyrektor Elżbieta Piszcz. Puchary i nagrody dla zwycięzców XII Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przekazali w imieniu Marszałka Przewodniczący Rady Miasta Marki Marcin Piotrowski oraz Radni Paweł Pniewski i Dariusz Pietrucha.

Elżbieta Suchecka

Mistrzowie Marek w szachach i zwycięzcy XII GP:
Mistrzostwa Marek - kat. do lat 16
Mistrzostwa Marek - kat. open
Grand Prix Powiatu Wołomińskiego - kat. do lat 16
Grand Prix Powiatu Wołomińskiego - kat. open

Galeria zdjęć


[gallery]

Galeria

zdjecie: 45934
fot. 1
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry