Śmieciami w samorządy, czyli skąd taka stawka?

Mikołaj Szczepanowski

 6 grudnia 2012    10:32

Od lipca 2013 r. to miasto będzie odpowiadało za organizację odbioru odpadów od mieszkańców, jednocześnie pobierając od nich stosowną opłatę, niezależną od ilości odpadów.

I tu zaczyna się problem - bo wysokość kwoty opłaty od Bałtyku po Tatry jest przez mieszkańców kwestionowana. Rząd zaproponował trzy możliwości naliczania opłaty i ... żadna nie jest sprawiedliwa.

U nas władze zdecydowały się pobierać opłaty w formie ryczałtu od nieruchomości. O stawce zdecydowali radni. Mieszkańcy gospodarstw, które zadeklarują segregowanie odpadów zapłacą 33 zł, pozostali 60 zł. Trudno porównywać te stawki do innych miast, ale jedno się zgadza - mieszkańcy wszędzie liczą i nie mogą uwierzyć. Części z nich wychodzi drożej.

Dlaczego jest drożej? Miasto musi uwzględniać tzw. czynnik ryzyka. Władze muszą z góry określić kilka współczynników, które wpływają na wzrost opłaty.

Pełny wpis dostępny jest na stronie Mareckie Tematy

Galeria

zdjecie: 45970
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry