MP w warcabach aktywnych 64 po raz szósty w Markach

Michał Suchecki UKSStruga

 30 listopada 2008    18:50

W kalendarium imprez organizowanych przez UKS "Struga" stałe miejsce zajmują turnieje ogólnopolskie. W listopadzie rozgrywane są u nas Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych. W tym roku zawody odbyły się w andrzejkową sobotę 29.11.08. I może właśnie ta data, a może nieco zmieniony regulamin i wymagane licencje warcabowe od zawodników sprawiły, że tegoroczne - VI MP w warcabach aktywnych 64' sprowadziły do Marek trochę mniej warcabistów, niż przed rokiem. Nie znaczy to jednak, że turniej stał na niższym poziomie. Organizatorzy czyli UKS "Struga" uważają zawody za bardzo udane, choć liczyliśmy na większą liczbę zawodników w kategorii powyżej 16 lat.

Ogółem w zawodach wzięło udział 61 zawodników w tym 43 w kategorii do lat 16.

Turniej otworzył Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Ryszard Węsierski. Honorowymi gośćmi byli również Wiceburmistrz Miasta Marki Krzysztof Wnuk i przybyły na zakończenie Przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu i Rekreacji w Markach Marek Kroczek.

Nad rzetelnym i prawidłowym przeprowadzeniem Mistrzostw czuwał Prezes Polskiego Związku Warcabowego Tadeusz Kosobudzki.

Po 5-godzinnym zmaganiach przy warcabnicach wyłoniono najlepszych.
W kategorii do lat 16 bezkonkurencyjny, z kompletem punktów, okazał się Oskar Budis, który na zawody przyjechał z tatą z dalekiej Bielawy. Dodajmy, że to wspaniały zawodnik, nie pierwszy raz odbierający nagrodę na MP w Markach. Kolejni zwycięzcy to reprezentanci dwóch klubów z Mińska Mazowieckiego: Robert Kaczmarski, Łukasz Wocial, Bartłomiej Królak i Ewa Kosobudzka. Najlepszemu zawodnikowi UKS "Struga" Martinowi nie udało się obronić zdobytego przed rokiem tytułu mistrza,tym razem zajął niestety dopiero dziewiątą lokatę. Liczyliśmy, że będzie trochę lepiej. No cóż - nie zawsze się wygrywa.

Nagrody dla najlepszego zawodnika z powiatu wołomińskiego odebrał Karol Metelski UKS "Struga" (13 miejsce), zaś dla najmłodszego zawodnika - Ludwika Moczulska (Marki) i Ida Zając (Słupno).

W kategorii dorosłych zwyciężył Łukasz Kosobudzki z Mińska Maz., przed Kamilem Ferdzynem z Łodzi i najlepszym zawodnikiem UKS "Struga" Marcinem Grzesiakiem. Paweł Suchecki zajął tym razem 8 miejsce, tuż przed swoją siostrą Edytą-najlepszą zawodniczką wśród kobiet.

Michał Janicki z UKS "Struga", który w zeszłym roku wygrał turniej, tym razem nie był obecny, bo wyjechał do Brazylii na Mistrzostwa Świata. Tak więc honor naszego klubu uratował Marcin Grzesiak stając na podium. Na następnych zawodach postaramy się zdobyć więcej miejsc medalowych (choć przecież nie było tak źle).

W najbliższą sobotę 6.XII (w "Mikołajki") zapraszamy na szachy! Rozpoczynamy XIV GP Powiatu Wołomińskiego!

Elżbieta Suchecka

Wyniki:
6. Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64
6. Otwarte Mistrzostwa Polski do lat 16 w warcabach aktywnych 64

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry