MOK zaprasza na otwarcie wystawy - 7.XII.2008

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 1 grudnia 2008    16:19

Galeria Mareckiego Ośrodka Kultury, zaprasza w niedzielę, 7 grudnia na godz. 16.00 na otwarcie wystawy malarstwa olejnego i na szkle BARBARY WIERNICKIEJ  -  DOMAGAŁY pt. "Podróże bliskie i dalekie".
Uroczystość uświetnią:
ANNA KWIATKOWSKA-MISIURSKA - słowo o twórczości artystki

KRZYSZTOF ZAJKOWSKI - muzyka Fryderyka Chopina

URSZULA RACZKOWSKA - CIEŚLIK - poezja - wiersze czyta autorka

Na wernisażu można kupić na stoisku także obrazy małego formatu i inne upominki oraz pocztówki,
natomiast obrazy zakupione z wystawy można będzie odebrać po jej zakończeniu to jest po 18 stycznia.

BARBARA WIERNICKA - DOMAGAŁA - artysta plastyk, pedagog. Urodziła się w Pułtusku w 1933 roku. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych. Studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków "Polska Sztuka Użytkowa", Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków, Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego, Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego.
Rozległy zasięg jej twórczości obejmuje malarstwo sztalugowe: olejne, akwarele, pastel oraz malarstwo na szkle, collage, rysunek i małe formy ogrodowe. Za swoją działalność artystyczną i społeczną otrzymała wiele nagród i wyróżnień. W swoim dorobku ma udział w ponad 50 wystawach indywidualnych i bardzo licznych wystawach zbiorowych i grupowych.

Ważniejsze wystawy:
MEUDON koło Paryża - Galeria André Bejarda,
RABAT - ambasada marokańska,
MOSKWA - WRZZ,
PETAH - TIKWA - Izrael - Galeria,
USA, Kalifornia - J. ATKINS Galeria Costa Mesa,
WARSZAWA - Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych,
WARSZAWA - Galeria 102,
WARSZAWA - Dom Polonii,
WARSZAWA - Kordegarda - Łazienki,
WARSZAWA - Ars Polona,
WARSZAWA - Uniwersytet Warszawski,
PUŁTUSK - Muzeum Regionalne (stała wystawa),
PUŁTUSK - Dom Polonii (stała wystawa),
CIECHANÓW - Galeria Biura Wystaw Artystycznych, Muzeum,
TOMASZÓW MAZOWIECKI - Muzeum.

Wiele prac artystki znajduje się w galeriach, w zbiorach państwowych i prywatnych, w kraju i zagranicą - we Francji, Rosji, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Markowianie mogli oglądać jej obrazy na szkle malowane w galerii mareckiej w 2001 roku  - w okresie Świąt Bożego Narodzenia i 2003 - w okresie Świąt Wielkanocnych. Wystawy cieszyły się wielkim zainteresowaniem zwiedzających, dzieci  młodzieży i dorosłych. Na obecmej wystawie pokazujemy także obrazy olejne.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry