Bezpłatne szkolenie dla NGO - relacja

Piotr Matusiak UMMarki

 14 grudnia 2012    08:48

Za nami pierwsze bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu Marek

11 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Markach, odbyło się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych, którego organizatorem był Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Marki. Szkolenie zostało w całości sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki. Na spotkanie zgłosiły się 24 osoby z terenu Marek. Podczas szkolenia poruszono praktyczne aspekty związane z przekazaniem i rozliczeniem dotacji zadań zleconych w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Omówiono także kwestie związane z przygotowaniem wniosku, kosztorysu i rozliczeniem dokumentacji finansowo - księgowej, a także prowadzeniem dokumentacji udzielonego zadania. Szkolenie poprowadził współpracownik Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej zajmującej się szkoleniami w dziedzinie administracji publicznej, posiadający doświadczenie zawodowe we współpracy administracji z organizacjami pozarządowymi.

Mamy nadzieję że szkolenie przyczyni się do jeszcze owocniejszej współpracy organizacji III sektora z Miastem Marki. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. W miarę potrzeb i możliwość organizacyjno-finansowych będziemy starali się organizować kolejne panele edukacyjne dla społeczników z terenu naszego miasta.

Piotr Matusiak / - / Pełnomocnik Burmistrza Miasta Marki ds. współpracy z organizacjami pozarządowym

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 46408
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry