EURO SYMBOL 2012 dla Wodociągu

Piotr Matusiak UMMarki Wodociąg

 18 grudnia 2012    14:00

Wodociąg Marecki Sp. z o.o. został nagrodzony w kategorii Inwestycja KomunalnaZakończyła się II edycja programu ?Symbole? prowadzonego przez Monitor Rynkowy Dziennika Gazety Prawnej. W tym roku wyróżnienia otrzymało 50 laureatów w 30 kategoriach.

Wodociąg Marecki Sp. z o.o. otrzymał Ero Symbol 2012 w kategorii Inwestycja Komunalna.

Uroczystość wręczenia Symboli 2012 i Euro Symboli 2012 odbyła się w dniu 26 listopada br. w Teatrze Śląskim w Katowicach. Nagrody wręczał redaktor naczelny Monitora Rynkowego Jakub Lisiecki. W imieniu Spółki nagrodę odebrał prezes Paweł Specjalski.

Euro Symbol to prowadzony przez redakcję ogólnopolski program promocyjny. Jego celem jest uhonorowanie instytucji, których praca i osiągnięcia przedkładają się na skuteczność w pozyskaniu i wykorzystaniu funduszy unijnych.

GRATULUJEMY!

Wodociąg Marecki Sp. z o.o. realizuje rozwój infrastruktury, którą jest "Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki" współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej. Łącznie przewidziano budowę ok. 155 km sieci kanalizacji sanitarnej, 36 pompowni sieciowych oraz 499 pompowni przydomowych. Kapituła konkursowa doceniła spółkę za wielkość realizowanego projektu oraz działania jakie zostały przez nią podjęte aby zrealizować projekt. Należy bowiem dodać , że oprócz prowadzenia samej inwestycji czyli robót (ilością ich prowadzenia w jednym czasie), spółka przygotowała niezbędną dokumentację i projekty oraz przygotowała wiele znaczący "Program podłączeń" do systemu kanalizacji, skierowany do mieszkańców. Celem programu jest uzyskanie efektu ekologicznego i ekonomicznego systemu kanalizacji. Aby go osiągnąć w zakładanym czasie należy podłączyć do systemu możliwie największą liczbę użytkowników.

W tym celu spółka pozyskała środki z kredytu komercyjnego oraz pokrycie części kosztów finansowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego środki będą dopłatami w wysokości 3,5% w skali roku do oprocentowania kredytu. Pozyskane z NFOŚiGW środki umożliwią obniżenie kosztów budowy sieci kanalizacji sanitarnej, ponoszonych przez Wodociąg Marecki, a pośrednio przez mieszkańców Marek. Dzięki temu mieszkańcy mniej odczują koszty inwestycyjne w taryfach na przyszłe lata.

Wodociąg Marecki w połowie 2012 roku podpisał umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie w formie dotacji oraz w formie pożyczki zadania pn.: ?Budowa podłączeń do zbiorczego systemu kanalizacyjnego w Mieście Marki? dla kolejnych 1710 podłączeń nieruchomości do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie całego miasta Marki. Oznacza to, że koszt przyłącza dla mieszkańca będzie niższy niż jego cena rynkowa. Cena będzie atrakcyjna gdyż dotacja, podobnie jak przy poprzednim wniosku o dofinansowanie, sięga aż 45% rzeczywistego kosztu budowy przyłącza.

Środki z NFOŚiGW umożliwiają obniżenie kosztów budowy podłączeń, ponoszonych przez właścicieli posesji. Dzięki temu mieszkańcy uzyskają dogodne warunki finansowe do przyłączenia do miejskiej sieci kanalizacyjnej i rezygnacji z uciążliwych i kosztownych w eksploatacji szamb.

Więcej o programie podłączeń do kanalizacji sanitarnej na: ABC podłączeń

Miasto Marki |

Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Galeria

zdjecie: 46522
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry