"Kraszewski" dla bibliotek w Markach

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 19 grudnia 2012    12:26

Kraszewski. Komputery dla bibliotek  to program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012.
"Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on - line. Program skierowany jest do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Nazwa programu nawiązuje do obchodzonego obecnie Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego - ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej".
Biblioteka Publiczna Miasta Marki złożyła wniosek do programu i otrzymała 20 tysięcy złotych na  realizację zadania nr 2 -Zakup sprzętu komputerowego wraz z urządzeniami peryferyjnymi i niezbędnym oprogramowaniem dla powiatowych bibliotek publicznych oraz gminnych bibliotek publicznych z gmin miejskich powyżej 15 tys. mieszkańców", w ramach którego zakupiono 6 komputerów wraz z monitorami i oprogramowaniem oraz 4 aplikacje biurowe. 3 zestawy komputerowe  i aplikacje biurowe zostały już zainstalowane w pracowni komputerowej w bibliotece przy ul. Lisa Kuli i służą czytelnikom korzystającym  z internetu. Pozostałe 3 zestawy komputerowe zasilą wypożyczalnie dla dorosłych i dzieci i stanowisko służące do katalogowania zbiorów.
Program dotacyjny Instytutu Książki umożliwił Bibliotece w Markach wymianę komputerów, które służą naszym czytelnikom od 2006 roku i były już mocno wyeksploatowane. Z początkiem 2013 roku nastąpi zmiana programu bibliotecznego z MAK-a na "Mateusza", a nowe komputery z aktualnymi systemami operacyjnymi usprawnią instalację nowego programu, pracę bibliotekarzy i komfort czytelników.Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry