Uczniowie SP 4 w Pałacu Prezydenckim i na Wiejskiej.

Anna Konopka SP4

 19 grudnia 2012    12:36

Dnia 18 grudnia 2012 uczniowie z klas VI pod opieką nauczycieli zwiedzili Pałac Prezydencki oraz siedzibę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Pierwszym celem wycieczki była wizyta w Pałacu Prezydenckim - miejscu urzędowania Prezydenta i Pierwszej Damy. Pani przewodnik oprowadziła nas po pięknych wnętrzach Pałacu. Zwiedziliśmy min.: Salę Białą, Salę Rokoko, Kaplicę Prezydencką, Jadalnię, Ogród Zimowy oraz Okrągły Stół. Następnie udaliśmy się na Wiejską. Pracownik Kancelarii Sejmu, w ciekawy sposób opowiedział o pracy w sejmie oraz oprowadził po ciekawszych miejscach. Szczególne wrażenie na dzieciach zrobiło wejście na galerię sejmu z widokiem na Salę Posiedzeń, spacer po korytarzach sejmowych, w obecności polityków udzielających wywiadów oraz  piękna Sala Kolumnowa.

Szczególne podziękowania pracownikom Biura Ochrony Rządu Panom Mirosławowi Soliwodzie i Bogusławowi Panszegło za zorganizowanie wycieczki.

Ewa Stefankowska

 

[gallery order="DESC" orderby="title"]

 

Galeria

zdjecie: 46586
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry