Wigilia Bożego Narodzenia w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

MOK Marki MOK

 20 grudnia 2012    18:04


13 grudnia 2012 roku w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbyło się uroczyste spotkanie pracowników, seniorów oraz zaproszonych gości z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dbałość o tradycję przekazywaną z "pokolenia na pokolenie", w sposób piękny i szlachetny ukazuje, co roku pani Krystyna Klimecka - Dyrektor MOK-u, która w tym szczególnym dniu zaprosiła pracowników, seniorów oraz znakomitych gości - 100 osób - do przełamania się opłatkiem przy wspólnym rodzinnym stole. Bo właśnie taka atmosfera panowała podczas całego świątecznego spotkania. Życzenia pełne wiary w radosną nowinę pochodzącą wprost z Betlejem, nadzieji na spokojniejszy Nowy 2013 Rok, oraz wszelkich łask bożych dla rodzin wszystkich zgromadzonych, w tonie duchowej zadumy przekazał ksiądz proboszcz Dariusz Gugała. Zasiadając przy stole świątecznym z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi (wszystkie przygotowane przez członków Klubu Seniora), obecni na uroczystości wysłuchali koncertu Pieśni Bożonarodzeniowych, w wykonaniu artystów, mieszkańców Marek. Podczas wieczoru wystąpiła Agnieszka Lużyńska, prezentując tradycyjne kolędy i pastorałki w aranżacji i przy akompaniamencie Łukasza Wojakowskiego. Natomiast Państwo Teresa i Ryszard Sawiccy zaprezentowali mało znane kolędy legionowe, których teksty powstawały podczas wojennej zawieruchy.
"Narodził się nam Zbawiciel - Chrystus Pan" napisał ksiądz proboszcz w kronice pamiątkowej i rzeczywiście ten czas spędzony wspólnie w gronie mareckiej społeczności był czasem przemiany, jaka następuje w naszych sercach podczas tych najpiękniejszych dni w roku.
Jeszcze raz przywołując słowa pani Dyrektor Krystyny Klimeckiej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu dużo radości i zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz Błogosławieństwa Bożego na wszystkie dni w Nowym Roku.


Paulina Borzecka
Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego


[gallery columns="4" orderby="post_date"]

 

 

Galeria

zdjecie: 46688
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry