Spotkanie dzieci z Przedszkolandii MOK ze Św. Mikołajem.

MOK Marki MOK

 20 grudnia 2012    18:11

19 grudnia 2012 roku w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbyła się impreza świąteczna dla dzieci z PRZEDSZKOLANDII. Krystyna Klimecka - dyrektor MOK - na ten miły, mikołajkowy dzień zaprosiła dzieci z obu grup Klubiku "MIŚ" na spotkanie ze Świętym Mikołajem i Aniołkiem (aktorzy Teatru Dobrego Serca). Na spotkanie przybyły wszystkie dzieci, które, na co dzień uczestniczą w zajęciach przygotowywanych przez instruktorki MOK. Na tę uroczystość dzieci bardzo rzetelnie się przygotowały, ćwiczyły piosenki i kolędy, które miały okazję zaśpiewać dla długo oczekiwanego gościa. Święty Mikołaj wspólnie z Aniołkiem opowiadali dzieciom historie związane z narodzeniem Pana Jezusa w Betlejem, jak również zaproponowali dzieciom zimowe zabawy, w które wszyscy chętnie się włączyli. I tak lepiliśmy wspólnie bałwanka, rzucaliśmy do siebie śnieżkami, jak również oswajaliśmy renifery, które ciągnęły saneczki. Po zabawach i krótkim odpoczynku przy słodkim poczęstunku, nastąpił moment, w którym dziecięce buzie rozpromienił uśmiech. Otóż Święty Mikołaj dla wszystkich dzieci przyniósł worek prezentów. Wspomniał przy tym, że jego życzeniem na nadchodzący Nowy Rok jest to abyśmy wszyscy, dzieci i dorośli postarali się znaleźć w sobie tyle siły, aby się zmieniać. Po chwili Aniołek pomagał Mikołajowi rozdawać prezenty i tak każde dziecko otrzymało książeczkę (zakupioną przez MOK na te okazję) oraz kalendarz (wydawnictwo Michalineum).

Święty Mikołaj poświęcił każdemu dziecku tyle czasu ile ono potrzebowało, i tak nawet trochę onieśmielone dzieci, chętnie podchodziły do Mikołaja, z którym każde z nich miało wykonaną pamiątkową fotografię. Spotkanie zakończyło się życzeniami i serdecznym gestem - słowem podziękowania rodziców -  skierowanym w stronę Dyrektor i pracowników MOK. Tym samym Krystyna Klimecka, złożyła wszystkim obecnym na imprezie życzenia pełne radości, wszelkiej pomyślności, zdrowia, jak również wszelkich łask bożych na nadchodzący Nowy Rok.

 Było to spotkanie, które ukazało piękną tradycję, wspólnego rodzinnego spotkania, radosnego oczekiwania, czego najlepszym dowodem była radość dzieci, wzbudzenie ich zaufania, dzięki czemu jeszcze piękniej poczuły one magię najpiękniejszych dni w roku - Świąt Bożego Narodzenia.

Paulina Borzecka Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

[gallery columns="4" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 46721
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry