Glazurnicy z wielkim sercem

Jacek Orych MSG

 25 grudnia 2012    21:23

Jesteście lepsi od św. Mikołaja i Szlachetnej Paczki - takie zdanie usłyszeli rzemieślnicy oraz przedstawiciele firm, którzy wspólnie zrobili wspaniały dobry uczynek.

Dziś Marki liczą ponad 25 tys. mieszkańców, mają 2,5 tys. podmiotów gospodarczych, są dobrze skomunikowane ze stolicą, na ich terenie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Wydawać by się mogło, że w takim mieście nie powinno być potrzebujących. A jednak. Zawsze gdzieś w Polsce znajdzie się ktoś, kto - mimo że nie wyciąga ręki i nie prosi -  wciąż czeka na pomoc życzliwych duszyczek. Tak było i w przypadku Marek. A przecież w Stowarzyszeniu Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych (SGSRW) jest pełno życzliwych osób.

Pocztą pantoflową do SGSRW dotarły słuchy, że jedna z mareckich rodzin potrzebuje pilnej pomocy przy remoncie łazienki. To wszak glazurnicy potrafią robić najlepiej. Po kilku wizytach stało się jasne, że rodzinę nie stać na wiele - po śmierci męża kobieta została z trójką małych dzieci. Kiedy już było wiadomo, jakie materiały stowarzyszenie musi zgromadzić i jaki zakres prac je czeka, remontowa maszyna ruszyła. Nie było łatwo: pięć dni intensywnej, ciężkiej pracy, ale ekipa SGSRW dała radę. Na gruzach pomieszczenia, które tylko z nazwy było łazienką, powstała nowa - z prawdziwego zdarzenia.  Bezcenne są dla członków i przyjaciół SGSRW okazały się słowa matki:

- Już nie muszę bać się puścić samych córki do łazienki, bo coś spadnie jej na głowę. Po raz pierwszy od dłuższego czasu mogą śmiało kąpać się w wannie. Jesteście lepsi niż św. Mikołaj czy Szlachetna Paczka ? mówiła.

- Radość dzieci! To trzeba było widzieć samemu! I to było najlepsze podziękowanie, jakie otrzymaliśmy za pracę. Podobne działania utwierdzają nas tylko w tym, że pomoc od serca jest ważna i pokazuje nas jako ludzi wrażliwych na cudze nieszczęścia, gotowych pomoc innym w potrzebie. Nieważne, jakiej jesteś wiary czy jakich przekonań politycznych. Przychodzi taki moment, gdy najważniejsze stają się wspólny cel, wspólne dobro - dodaje Aleksandr Posled, wiceprezes Regionu Mazowsze SGSRW.

Więcej w Ekspresie Mareckim

Galeria

zdjecie: 46969
fot. 1
zdjecie

Jacek Orych

Rocznik 78
2006-2014 Radny Miasta Marki
od 2014 roku Burmistrz Miasta Marki

https//www.facebook.com/BurmistrzMarek

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry