Nakrętkowo Zakręcona Chatka Puchatka.

Anna Golińska PrzedszkoleChatkaPuchatka

 11 stycznia 2013    10:25

Od września w Chatce Puchatka trwa akcja "Warto odkręcać". Polega ona na zbieraniu plastikowych nakrętek. Akcja jest w Polsce powszechnie znana i gromadzi wokół siebie coraz więcej zwolenników. Nakrętki pozyskuje się z butelek po napojach, płynach toaletowych i sanitarnych, dezodorantach i kremach itp. Po zgromadzeniu określonej ilości nakrętek są one segregowane, ważone a następnie sprzedawane firmom recykling-owym, które przetwarzają je na surowce wtórne, by posłużyły do produkcji nowych nakrętek, opakowań itp.Pieniądze ze sprzedaży zasilają konto wybranych fundacji. W naszym przypadku jest to fundacja "Usłyszeć Świat", wspierająca dzieci niedosłyszące i niesłyszące. Z zadowoleniem i satysfakcją możemy stwierdzić, że akcja zbierania nakrętek w Chatce Puchatka cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców.

Jako placówka edukacyjna kładziemy nacisk na wykształcenie u dzieci poczucia odpowiedzialności i wrażliwości na ludzką krzywdę. Często prowadzone są różnego rodzaju pogadanki i warsztaty mające na celu uświadomienie naszym podopiecznym potrzebę pomocy innym.

Nasze przedszkole bierze również udział w innych akcjach charytatywnych, miedzy innymi, w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Straży dla Zwierząt, Górze Grosza, oraz pomocy dzieciom z Domów Dziecka.

Akcja zbierania nakrętek uświadamia młodemu człowiekowi jak ważny jest recykling i ochrona środowiska. W dziecku kształtuje się również nawyk segregowania odpadów.

Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych podopiecznych i wierzymy, że udział w tego rodzaju przedsięwzięciach przyczyni się do wykształcenia prawidłowej postawy społecznej.

Bardzo Serdecznie Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Gościom i Przyjaciołom  Przedszkola Chatka Puchatka za wsparcie i zaangażowanie.

Daria Słowikowska

Nauczyciel- Wychowawca

 

 

Niepubliczne Przedszkole NR4

CHATKA PUCHATKA

ul.Cicha 16A

Marki

022 781-21-08

http://chatka-puchatka.com.pl

http://www.facebook.com/ChatkaPuchatkaMarki[gallery]

Galeria

zdjecie: 47197
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry