Festiwal Sportów Umysłowych w Bydgoszczy

9 stycznia 2013    22:43

Nasi zawodnicy jeszcze nie ochłonęli po świątecznym lenistwie, a okazało się, że 05.01.2013 trzeba było wstać o godzinie 4.00 rano i wyruszyć do Bydgoszczy na Festiwal Sportów Umysłowych.

W ramach Festiwalu odbył się tam również IV Turniej Warcabów Międzynarodowych (100-polowych). Rywalizacja przy planszy warcabowej przeprowadzona została w dwóch grupach wiekowych: młodzież do lat 14 oraz seniorzy powyżej lat 14.

W młodszej grupie wiekowej startowało 24 zawodników w tym 6 z UKS Struga. Cztery czołowe miejsca w turnieju zajęli członkowie naszego klubu. Pierwsze miejsce wywalczyła Marta Bańkowska, drugie Bogdan Bańkowski, trzecie Martin Banaszek, natomiast tuż za podium znalazła się Karolina Sobolewska. Debiutująca w kategorii młodzików Ludwika Moczulska zajęła ostatecznie 9. miejsce. W grupie młodzieżowej przeprowadzono osobną kwalifikację dla dzieci do lat 10. Puchar dla zwycięzcy w tej kategorii zdobył nasz niezawodny Kubuś Broma.

W kategorii seniorów nasz klub reprezentowała Teresa Jóśk, która ostatecznie zajęła 12. miejsce.